هنروتجربه:هفدهمین شماره از دوره جدید مجله هنروتجربه با عکس روی جلدی از علیرضا شجاع نوری و شبنم مقدمی که به گفت‌وگو با کارگردان‌های «در جستجوی فریده» پرداخته‌اند، منتشر شد.

هفدهمین شماره مجله هنروتجربه همزمان با شروع دی ماه روی کیوسک‌ها آمد. در این شماره به نقد فیلم‌های اکران شده در سینماهای هنروتجربه، گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی پرداخته شده است.

در بخش «نگاه» یادداشتی از بهرنگ ملک محمدی درباره اکران فیلم‌های مستند در سینماهای هنروتجربه و یادداشت مازیار معاونی درباره سینمای هنروتجربه قزوین آمده است. در بخش بعدی که «گزارش ماه» نام دارد، گزارشی درباره نمایش همزمان فیلم‌های هنروتجربه در سینماهای هنروتجربه منتشر شده و پس از آن در بخش «کاور استوری»، میزگرد «در جست‌وجوی فریده» با حضور علیرضا شجاع‌نوری و شبنم مقدمی منتشر شده است.

در ادامه فیلم «گلدن تایم» با نقدهایی از ساسان گلفر و مینو خاقانی، یادداشتی از عباس اقلامی و گفت‌وگوی شادی حاجی مشهدی با پوریا کاکاوند و فیلم «پولاریس» با نقدهایی از فریبا اشویی و ندا قدوسی و گفت‌وگوی علی ظهوری‌راد با سودابه مرادیان مورد بررسی قرار گرفته است.

فیلم «تالان» نیز با نقدهای عزیزالله حاجی‌مشهدی و علی ظهوری‌راد و گفت‌وگوی ایلیا محمدی‌نیا با محمدصادق دهقانی و فیلم «من سیاه پوستم» با نقد رویا فتح‌الله زاده و سیدرضا صائمی تحلیل شده است.

در بخش «مونولوگ»، نقدهای حمیدرضا گرشاسبی، یاسمن خلیلی‌فرد و ساقی سلیمانی بر «در جست‌وجوی فریده»، نقد ایلیا محمدی‌نیا بر فیلم‌های کوتاه زمستانه، نقد مصطفی یوسف‌زاده ، حسام‌الدین مقامی‌کیا و علی نعیمی بر «گزارش فرار یوسفی»، نقدهای پیروز کلانتری و منوچهر دین‌پرست بر «و کیارستمی ادامه دارد» ، نقد الناز راسخ بر «آهستگی»، نقد همایون امامی بر «اینستاگرامر»، نقد شهرام اشرف ابیانه بر «دو لکه ابر»، نقد علی نعیمی بر «پاسیو»، نقد علیرضا نراقی بر «هندی و هرمز»، نقد انسیه نجفی بر «هندی و هرمز»، نقد ساقی سلیمانی بر «رزم آرا؛ یک دوسیه مسکوت» منتشر شده است.

در بخش «هنرونجربه در گستره عام» هم نقدهای منوچهر دین‌پرست و محمد تقی‌زاده بر «همه می‌دانند»، نقدهای عزیزالله حاجی مشهدی، زهرا مشتاق، نگار مفید و آزاده کفاشی بر «سرو زیر آب»، نقد سپیده ابرآویز و نیکان راست قلم بر «خانم یایا»، نقد سحر عصرآزاد بر «آستیگمات» و نقد محمدرضا مقدسیان بر «گرگ بازی» آمده است.

یادداشت آیدا مرادی آهنی بر فیلم «یک هفته‌ای بمیر» و یادداشت شهرزاد سلحشور بر فیلم‌های فرانسوا تروفو در بخش «دیگران»، یادداشت منوچهر دین‌پرست بر فیلم «۲۴ فریم» عباس کیارستمی در بخش «زاویه دید» و نگاهی به فیلم «جعفر خان از فرنگ برگشته» و نگاهی به فیلم «بلیند رانر» در بخش «کالت» از دیگر بخش‌های مجله هستند.

در بخش «تورق» هم کتاب «کپی برابر اصل» از سوی صالح نجفی معرفی شدهاست.