هنروتجربه: چند روزی می‌شود که کمپانی لاینزگیت نخستین پیش‌پرده سری جدید فیلم‌های «هل‌بوی» را منتشر کرده است؛ اتفاقی که باعث شد ران پرلمن و سلما بلر، بازیگران دو فیلم اصلی «هل‌بوی» به کارگردانی گیرمو دل تورو، واکنش‌های غیرمستقیم خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.

پرلمن در سال ۲۰۰۴ بود که اولین بار در قالب شمایل شخصیت اصلی فیلم‌های «هل‌بوی» قرار گرفت و چهار سال بعد هم این شخصیت محبوب کارنامه‌اش را در دنباله آن تکرار کرد. بلر هم در نقش لیز شرمن در هر دو فیلم بازی کرده است. بلر یک روز بعد از انتشار پیش‌پرده، یادی از شخصیت هل‌بویِ پرلمن کرد و زیر عکسی از خودش با پوستر فیلم دل تورو نوشت: «این مرد، ران پرلمن، برای همیشه هل‌بوی قرمز من خواهد بود. تو همیشه واقعی‌ترین هستی، یک الماس.»

در سوی دیگر، پرلمن با بازنشر ویدیویی در اینستاگرام خود به سینمادوستان یادآوری کرد که امکان تماشای نسخه‌های اصلی دل تورو را از طریق نتفلیکس دارند. به هر حال «هل‌بوی» جدید را نیل مارشال کارگردانی کرده است که با فیلم ترسناک «سقوط» شناخته می‌شود و دیوید هاربر هم به نقش شخصیت اصلی ظاهر شده است. البته مارشال برای کارگردانی اپیزودهای دیدنی‌ای از سریال «بازی تاج‌وتخت» هم تحسین شده است.

«هل‌بوی» از ۱۲ آوریل ۲۰۱۹ (۲۳ فروردین ۱۳۹۸) روی پرده سینماها خواهد رفت.

  • ایندی‌وایر