هنروتجربه:نشریه سازمان سینمای هنری در گزارشی که در مورد روز سینمای هنری اروپا منتشر کرده به برگزاری این هفته در سینماهای هنروتجربه در ایران هم اشاره کرده است.

به دنبال برپایی هفته فیلم اروپایی در ایران، نشریه سازمان بین‌المللی سینمای هنری (cicae) از برگزاری موفق هفته فیلم اروپایی و روز سینمای هنری اروپا در سینمای هنروتجربه نوشت.

در بخشی از این گزارش آمده است که روز سینمای هنری اروپا ۱۴ اکتبر برگزار شد و ۸۰ هزار نفر تماشاچی در ۶۵۰ سینما از ۳۹ کشور جهان دور هم جمع شدند. بیشتر سینماهای شرکت کننده مربوط به اروپا بودند اما سینماهایی از کشورهای کلمبیا، ایران، آمریکا، کانادا و آرژانتین هم به این روز پیوستند.

در ادامه این گزارش آمده است:«گروه سینمایی هنروتجربه برای اولین بار این برنامه را همزمان در هفت شهر تهران، شیراز، اصفهان، تبریز،مشهد، کرمان و بابل برگزار کرد. دیگر برنامه «روز سینمای هنری» نمایش فیلم  «آن‌سوی امید» آکی کوریسماکی بود و پس از آن کارگاه فیلمی با موضوع سینمای هنری با حضور کاترینا ووپپرمن طراح تولید و علیرضا شجاع نوری تهیه کننده سینما برگزار شد.»

«هفته فیلم اروپایی» در ادامه برنامه هفته‌های بین‌المللی فیلم در گروه هنر و تجربه، با مشارکت موسسه ملی فرهنگی اتحادیه اروپا از بیستم تا بیست و هفتم مهرماه درهفت شهر برگزار شد. طی این هفته فیلم پانزده فیلم از پانزده کشور اروپایی اتریش، بلغارستان، دانمارک، فنلاند، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، هلند، لهستان، سوئد، اسلونی، اسپانیا، سوئیس و انگلستان به نمایش در آمد.