هنروتجربه: بری جنکینز کارگردان اسکاری و تحسین‌شده فیلم‌های «مهتاب» و «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» به‌تازگی در توییترش از انیمیشن «اسپایدرمن: در جهان اسپایدر» تعریف و تمجید کرده است.

البته درست‌تر این است که بگوییم بی‌اندازه این فیلم را دوست دارد و آن را درخشان خوانده و نوشته است: «تردیدی ندارم که این فیلم بهترین فیلم اسپایدرمن تاریخ سینماست و یکی از بهترین فیلم‌های امسال و بهترین فیلم استودیویی که بعد از «در آستانه فردا» ساخته شده است!» جالب این‌که پیتر رمزی یکی از کارگردانان فیلم، نظر تحسین‌آمیز جنکینز را دیده و خیلی ساده قدردانی کرده است و این موضوع به ادامه یافتن تمجیدهای جنکینز انجامیده است! و البته که بده‌وبستان این‌ها ادامه‌دارتر از این‌ها شده است…

اما انیمیشن «در جهان اسپایدر» به طور گسترده با تحسین منتقدان روبه‌رو شده است و تا امروز جوایز بهترین انیمیشن را از انجمن‌های منتقدان نیویورک و لس‌آنجلس دریافت کرده است. علاوه بر این، نامزدی جایزه گلدن گلوب را با توجه به اکران دیرهنگامش به دست آورد و نامزدی اسکارش هم از نظر خیلی‌ها قطعی است.

این انیمیشن که باب پرسیکِتی و رادنی راثمن هم در کارگردانی آن مشارکت داشتند، با بودجه‌ای ۹۰ میلیون دلاری تولید شده و تا این‌جا (و بعد از ده روز نمایش عمومی) در حدود ۱۳۰ میلیون دلار فروخته است.

  • ایندی‌وایر