هنر و تجربه، مریم شاه‌پوری: سیرشا رونن بعد از «هتل بزرگ بوداپست» دوباره با وس اندرسن همکاری می‌کند. او به‌تازگی به ترکیب بازیگران پرستاره فیلم جدید این نویسنده و کارگردان مؤلف با عنوان «گزارش فرانسوی» / The French Dispatch پیوسته است. این بازیگر جوان که سال گذشته برای «لیدی برد» (گرتا گرویگ) نامزد جایزه اسکار شد در گفت‌وگوی جدیدی به بهانه تبلیغ دیگر اثر جدیدش «ماری ملکه اسکاتلند» این اتفاق را فاش کرد.

«گزارش فرانسوی» به عنوان «نامه‌ای عاشقانه به ژورنالیست‌ها» توصیف شده است که ماجراهایش در «دفتر یک روزنامه آمریکایی در پاریس قرن بیستم» روی می‌دهد. اولین شایعه‌های فیلم از موزیکال بودن آن خبر می‌دادند که حالا مشخص شده است پایه و اساسی نداشتند. فیلم‌نامه اندرسن سه خط زمانی متفاوت را در بر می‌گیرد و رونن جدیدترین بازیگری است که به جمع بازیگران قبلی شامل بیل موری، فرانسیس مک‌دورمند و تیلدا سویینتن – از بین بازیگران همیشگی اندرسن – و تازه‌واردهایی چون بنیسیو دل تورو، جفری رایت و تیموتی شلمی ملحق شده است.

اندرسن مراحل پیش‌تولید «گزارش فرانسوی» را اوایل امسال آغاز کرد؛ فیلمی که سرمایه‌گذارش حامی میلیاردر همیشگیِ او یعنی استیو رالس و کمپانی‌اش «ایندیئن پِینت‌براش» است. در سوی دیگر، سیرشا رونن هم این روزها مشغول بازی در فیلم جدید گرتا گرویگ است با نام «زنان کوچک» که در آن با اما واتسن، اِلایزا اِسکَنلِن و فلورنس پیو همبازی شده است.

وس اندرسن امسال با انیمیشن «جزیره سگ‌ها» در کانون توجه قرار گرفت ولی هنوز تاریخ اکران فیلم جدیدش «گزارش فرانسوی» مشخص نیست.

  • ایندی‌وایر