هنروتجربه: مجید برزگر با تاکید بر حفظ ارتباط سینمای مستقل با سینمای مستند،ساخته شدن آثار جعلی را نتیجه دوری جریان اصلی سینما از دنیای مستند عنوان کرد.

مجید برزگر کارگردان و تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگویی که خبرگزاری ایلنا منتشر کرده‌است،عنوان کرد:«سینمای مستقل رابطه‌ خود را با سینمای مستند حفظ کرده است. من به عنوان یکی از سینماگران این عرصه همیشه از طرفداران سینمای مستند هستم چراکه باور دارم در این نوع سینما می‌توان به نگاه بی‌واسطه‌ای از اجتماع دست یافت؛ اما دوری جریان اصلی سینما از دنیای مستند باعث شده تا فیلم‌های اجتماعی، عاشقانه، جنگی و حتی کمدی جعلی‌ای ساخته شود که به دروغ یا با الگوبرداری از فیلم‌های خارجی و فیلم‌های قبل از انقلاب، سعی در به‌دست آوردن مخاطب دارند.»

برزگر در ادامه توضیح داد:«شاید هم خاصیت سینمای مستند است که بی‌واسطه سرشار از اطلاعات است، چه این مستند درباره‌ یک شخص باشد یا یک اتفاق. در سینمای داستانی می‌توان ایرادهای فیلم‌نامه‌ای گرفت و حتی به نگاه کارگردان نقد داشت، اما در فیلم مستند حتی اگر این مشکلات وجود داشته باشد، آورده‌ای که برای مخاطب دارد بیشتر از فیلم داستانی است.»

کارگردان فیلم «پرویز» با اشاره به جشنواره‌ای که ماه گذشته در شهر کلن برگزار شد،از  استقبال از مستندهای ایرانی گفت:«تماشاگران آلمانی پس از تماشای مستندهای ایرانی بسیار راضی از سالن‌ها بیرون می‌آمدند و با تمام این مستندها ارتباط برقرار می‌کردند. این اتفاق نشان می‌دهد نه تنها مستندسازان ایرانی جسور هستند که از نظر  تکنیکی هم به جایگاه درستی رسیده‌اند.سینمای مستند ما خصوصاً در حوزه اجتماعی موضوعات جدیدتری را به تصویر می‌کشد و این برای من جالب است که شهر و موضوعات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی‌مان را از دریچه چشم مستندسازان ببینم.»