هنر و تجربه: کمدی ترسناک «بخشی از مردگان» / One Cut of the Dead که در نمایش‌های جشنواره‌ای خود گروهی از منتقدان را مجذوب خود کرده است، به طرز غریبی در «آمازون» عرضه شد تا علاقه‌مندان در ایالات متحده و بریتانیا بتوانند به تماشای آن بنشینند. اما مشکل این‌جاست که پخش‌کننده فیلم از این موضوع بی‌خبر است و فیلم قرارست از چهارم ژانویه (چهارده دی) در بریتانیا روی پرده برود!

اما این اتفاق مسئولان کمپانی «Third Window Films» را که پخش و فروش فیلم را بر عهده دارند، حسابی برآشفته و دست‌پاچه کرد؛ تا حدی که آن‌ها که نمی‌دانستند چه اتفاقی افتاده است و باید چه کنند، ابتدا در توییتی از کاربران «آمازون» خواستند این نسخه غیرمجاز را تماشا نکنند!

خوش‌بختانه نسخه غیرقانونی چند ساعت بعد از انتشار از هر دو سایت آمازون برداشته شد و این بار پخش‌کننده چنین پیامی را منتشر کرد: «هیچ عذرخواهی یا توضیح دقیقی از آمازون نشنیدیم. با توجه به پیامدهای مالی و قانونی این اتفاق، واقعاً عملکرد غیرقابل قبول و دور از انتظاری سر زده است و دوستان باید خودشان را جمع‌وجور کنند.»

برخی بر این باورند که پانزده سال بعد از موفقیت کمدی ترسناک مشابه «شانِ مردگان» سینمادوستان یک بار دیگر می‌توانند تجربه‌ای مشابه داشته باشند و از تماشای «بخشی از مردگان» لذت ببرند؛ فیلمی به کارگردانی شینی‌چیرو اوئیدا که در اکران داخلی‌اش در ژاپن، رکوردشکن شد و با بودجه سه میلیون یِنی‌اش به فروشی سه هزار میلیون ینی دست پیدا کرد.

  • پلی‌لیست