هنروتجربه: مراسم آیین دیدار با عوامل مستند«مثل یک زن» به کارگردانی مژگان اینانلو جمعه ۱۴ دی ساعت ۱۸ در موزه سینما برگزار می‌شود.

«مثل یک زن» مستند پرتره‌ای درباره زندگی فائزه هاشمی است. سیاستمداری که به قول کارگردان این فیلم همیشه نامش با جلوت و جدال همراه است. مژگان اینانلو در یاداشتی تاکید می‌کند که سعی کرده به‌دور از جنجال این مستند را بسازد:«این فیلم مستند تلاش می‌کند تا  زندگی یک سیاستمدار جنجالی را بدون جنجال به تصویر کشد، سیاستمداری که همیشه در جلوت و جدال دیده شده‌است اینجا در خلوت خانه و جمع خانواده‌اش دیده می‌شود. تلاش کرده‌ام تا با نگاه جستجوگر و کنجکاو دوربین به دنبال شکار رفتارهایی باشم که می‌تواند کلید کشف شخصیت‌های سیاسی باشد .در این فیلم به دنبال صندلی داغ  نباشید ،فیلم شما را با او همسفر می‌کند مانند یک دوست.»

مثل یک زن (2) مثل یک زن

مژگان اینانلو که لیسانس تاریخ فوق لیسانس ادیان و عرفان از دانشگاه تهران را دارد،تاکنون ۱۶ فیلم مستند را برای تلویزیون و سینما کارگردانی کرده‌است. مستندهایی چون «زنان فرماندار» که درباره زنانی که در سیستان و بلوچستان فرماندار شده‌اند؛«حق ناحق بودن» درباره تحمل مخالف و شیوه‌های گفت‌وگو؛«آسمان امن است» درباره فرزندان شهیدی که هویت خود را در جامعه پنهان می‌کنند و از پدران خود گریزانند» و «ریشه در خویش» که به دلتنگی‌های مهاجران افغانستانی مقیم ایران می‌پردازد.

«مثل یک زن»/ کارگردان و تهیه کننده:مژگان ایلانلو -تدوین:فرید دغاغله- تصویر:جعفر موسوی،علی میرکریمی- صدا:میثم سبوحی-صداگذاری و میکس:مهرداد جلوخانی-اصلاح رنگ و نور:حمزه حردانی-تیتراژ و زیرنویس: سمیرا کاملی- پوستر:سلماز نیازی