هنر و تجربه: نومی رِپِیس بعد از موفقیت با نقش پرتنشی که در سه‌گانه اصلی «دختری با خال‌کوبی اژدها» در ایالات متحده به دست آورد، کارنامه پرباری را تجربه کرده و بارها در قالب زنی سرسخت و بزن‌بهادر بازی کرده است؛‌ دلیلی که می‌تواند توجیه اصلی برای ساختِ اکشن-تریلری با عنوان «بن‌بست» / Close باشد که نتفلیکس تهیه‌کننده‌اش است.

نومی رپیس با بازی در نقش اصلی «پرومتئوس» (پرومته) به کارگردانی ریدلی اسکات مورد توجه و تحسین منتقدان قرار گرفت. او بعد از فیلم ضعیف «برایت» که ویل اسمیت نقش اصلی‌اش را برای نتفلیکس بازی کرد، در «بن‌بست» دوباره خودی نشان داده است؛ فیلمی که تقریباً تمام نقش‌های اصلی‌اش در اختیار ستارگان زن است و یک زن هم آن را کارگردانی کرده است.

داستان که بر اساس زندگی مشهورترین محافظ شخصی زن جهان یعنی جکی دیویس شکل گرفته است، زنی به نام سم را در کانون خود دارد که متخصص ضدتروریسم است و مسئول حفاظت از زویی (سوفی نِلیس) می‌شود که یک وارثه جوان و ثروتمند است. آن‌ها در پی یک اقدام خشونت‌بار و تلاش برای آدم‌ربایی، فراری می‌شوند و باید با خاتمه دادن به زندگی دیگران، زندگی خودشان را نجات دهند.

«بن‌بست» سومین فیلم بلند نویسنده و کارگردان انگلیسی ویکی جوسن است که از ۱۸ ژانویه (۲۸ دی) در نتفلیکس عرضه خواهد شد. پیش‌پرده فیلم هم به‌تازگی در فضای مجازی منتشر شده است.

  • ایندی‌وایر