هنروتجربه- مریم شاه‌پوری: قبل از هر چیز باید یادآوری کرد که سینمای کره جنوبی به خاطر کارگردانان صاحب‌نام و پیشرویی چون چان‌ووک پارک (ندیمه)، کی‌دوک کیم (پیئتا)، چانگ‌دونگ لی (سوختن)، جون‌هو بونگ (میزبان)، جی‌ون کیم (من شیطان را دیدم) و خیلی‌های دیگر، فوق‌العاده است.

اما سینماگر دیگری که می‌توانید به بهانه نمایش مجموعه «پادشاهی» به تهیه‌کنندگی نتفلیکس به فهرست بالا اضافه کنید، سونگ‌هان کیم است؛ فیلم‌سازی که در سال ۲۰۱۶ با «تونل» در میان پنج فیلم پرفروش سینمای کره قرار گرفت و ایون‌هی کیم همکار فیلم‌نامه‌نویس او در «پادشاهی»، با مجموعه «سیگنال» یکی از برترین سریال‌های درام همان سال را خلق کرد. 

مجموعه «پادشاهی» که به‌تازگی پیش‌پرده‌اش در فضای مجازی منتشر شده است و نتفلیکس آن را از ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) عرضه خواهد کرد، یک تریلر زامبی‌محور قرون وسطایی است که البته بیش از این‌ها اثری تلفیقی به حساب می‌آید و ترکیبات ژانری و عناصر بیش‌تری دارد. داستان درباره پادشاهی مرده است که از گور برمی‌خیزد و بلایی اسرارآمیز شیوع پیدا می‌کند.

چند سال پیش بود که ایون‌هی کیم فیلم‌نامه‌نویس درباره این پروژه گفت: «من از سال ۲۰۱۱ روی فیلم‌نامه «پادشاهی» کار می‌کنم و می‌خواهم داستانی بنویسم که ترس‌ها و تشویش روزگار مدرن را از دریچه دوره‌ای تاریخی و جذاب منعکس کند. همکاری با نتفلیکس به ما کمک کرد تا چنین نگاه خلاقه‌ای را در عمل پیاده کنیم و من هیجان‌زده‌ام که فرصت همکاری با کارگردانی فوق‌العاده را هم به دست آورده‌ام.»

  • پلی‌لیست