هنر و تجربه: کریسچن بیل در نطق دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر اصلی مرد برای فیلم «معاون» که یک هجویه سیاسی است (در بخش بهترین بازیگر کمدی یا موزیکال) از شمایل نامتعارفی استفاده کرد و گفت: «از شیطان متشکرم که برای بازی در نقش این سیاستمدار الهام‌بخش من بود.»

بیل که دومین جایزه گلدن گلوب خود را به دست آورد، ابتدا از فرزندان و همسرش تشکر کرد که به او گفته است: «کم، زیاده.» و توضیح داد: «همسرم می‌داند که گاهی وقت‌ها دری‌وری‌هایی از دهنم بیرون می‌آیند و می‌توانم یک فیلم واقعاً خوب و کارنامه‌ای قابل قبول را فقط با یک نطق، از بین ببرم. پس از او ممنونم که این نصیحت را به من کرده…»

او حتی با انتخاب خودش توسط آدام مک‌کی کارگردان هم این طور شوخی کرد: «آدام گفت باید کسی را پیدا می‌کردیم که می‌تواند کاملاً تهی از کاریزما شود و همه به او هتاکی کنند. پس این طور شد که به سراغ کریسچن بیل رفتیم.» بیل در ادامه گفت که چهره سیاسی بعدی که می‌خواهد نقشش را بازی کند، رهبر اکثریتِ مجلس سنا، میچ مک‌کانِل است.

کریسچن بیل برای بازی در نقش مکمل «مبارز» (۲۰۱۰) جوایز گلدن گلوب و اسکار را برنده شد و برای فیلم‌های «گوش‌بری آمریکایی» و «رکورد بزرگ» نامزد جوایز بازیگری اسکار و گلدن گلوب شد.

  • ورایتی