هنر و تجربه: «هانا» فیلمی است که احتمالاً تا امروز خیلی‌ها آن را فراموش کرده‌اند؛ یک تریلر آدم‌کشی با بازی سیرشا رونن – که آن زمان نوجوان بود – در نقش اصلی‌اش که چندان با استقبال روبه‌رو نشد. اما حالا پس از هشت سال «آمازون» تصمیم گرفته است پیرنگ فیلم را دستمایه اقتباسی برای تلویزیون کند.

کیت بلانشت و اریک بانا از دیگر بازیگران فیلم «هانا» هستند که در مجموعه تلویزیونی به‌ترتیب جای خودشان را به میرِی اِنوس و جوئل کینِمَن داده‌اند؛ زوجی جذاب که پیش از این در سریال موفق و دیدنی «کشتن» در کنار هم قرار گرفته بودند. انوس مأمور دولتی است که هانای جوان را تعقیب می‌کند و کینمن نقش پدر دختر نوجوان را بازی خواهد کرد که او را آموزش می‌دهد تا یک آدم‌کش حرفه‌ای بار بیاید. اِزم کریدمایلز هم نقش هانا را بازی کرده است.

کارگردانی این مجموعه با سارا آدینا اسمیت است که بیش‌تر با فیلم «قلب بدِ باستر» شناخته می‌شود. فیلم‌نامه را هم دیوید فار نوشته است که در نگارش فیلم اصلی هم نقش داشت و بعد از آن، فیلم‌نامه مجموعه تحسین‌شده «مدیر شب» را به کارنامه‌اش افزود. مجموعه «هانا»ی آمازون برای نمایش در ماه مارس (احتمالاً هم‌زمان با اسفند) آماده می‌شود و احتمالاً به‌تدریج اطلاعات بیش‌تری درباره‌اش عرضه خواهد شد.

  • پلی‌لیست