هنروتجربه: کریستیان پتزولد که فیلم‌هایی چون «باربارا» و «فینیکس» را در کارنامه دارد، با این‌که مضامین تیره‌وتار در اغلب فیلم‌هایش دیده می‌شوند و سه فیلم آخرش درباره مردمان معمولی‌ای بوده است که زندگی‌های آن‌ها به دست دولت‌های فاسد و اهریمنی به غارت برده شده، اما مهارت واقعی‌اش در سروشکل دادن به روایت‌های پیچیده و هیجان‌انگیز، و نقل احساسات و داستان‌های در ظاهر قابل درک است.

همیشه در قلب فیلم‌های پتزولد رازهایی نهفته است که در واقع حکم توییست‌های منحصربه‌فرد و فریبنده‌ای را پیدا می‌کنند که البته هرگز به داستان‌ها تحمیل نمی‌شوند و همواره نقشی اساسی در تجربه سینمایی‌ای دارند که پتزولد برای تماشاگرانش رقم زده است. فیلم جدید پتزولد «انتقال» / Transit نام دارد و به‌تازگی نخستین پیش‌پرده‌اش در فضای مجازی منتشر شده است؛ فیلمی که اقتباسی از رمانی به همین نام به قلم آنا زِگِرس است.

«انتقال» که اولین نمایش جهانی‌اش را در بخش رقابت اصلی شصت‌وهشتمین جشنواره برلین پشت سر گذاشت، درباره مردی است به نام گئورگ که پس از هجوم نازی‌ها، به فرانسه می‌گریزد. او که با اوراق شناسایی یک نویسنده مرده، هویت تازه‌ای به خود گرفته است، با زن جوانی دیدار می‌کند که در نهایت ناامیدی، در جست‌وجوی شوهر گم‌شده‌اش است.

کمپانی «میوزیک باکس فیلمز» از اول ماه مارس (ده اسفند) فیلم را به صورت محدود در سینماها به نمایش درمی‌آورد.

  • ایندی‌وایر