هنروتجربه: فراخوان چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز منتشر شد.

جشنواره بین المللی فیلم پرواز با هدف فرهنگ‌سازی در مورد مسایل معلولیت و نمایش توانمندی‌های افراد معلول با بهره‌مندی از هنر قدرتمند هنرمندان در عرصه فیلم و سینما و با اخذ مجوز رسمی از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمین دوره خود را هفتم تا نهم اسفند برگزار می‌کند.

این جشنواره دارای بخش‌های مسابقه ملی و بین المللی،داستانی،مستند،انیمیشن ،فیلم‌نامه و نگاه همراه است. در بخش نگاه همراه، فیلم‌سازان ،علاقمندان  و خانواده‌ها می‌توانند با گوشی همراه خود یا دوربین‌های شخصی(خانگی) فیلم کوتاه با حداکثر زمان سه دقیقه و با موضوع جشنواره بسازند.

بر اساس این فراخوان شرکت همه فیلم‌سازان، نهاد‌ها، سازمان‌های دولتی و تهیه کنندگان بخش خصوصی آزاد در این جشنواره  و مدت زمان آثار ارسالی حداکثر ۴۵ دقیقه است.

متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت جشنواره به آدرس: PARVAZFILMFESTIVAL.COM و دریافت فرم ثبت نام با تکمیل و ارسال فرم ، فیلم‌های خود را در قالب فایل Data با فرمت  H264 ، MPEG2 ، MPEG4  بر روی  DVD به تعداد چهار نسخه به همراه یک عدد DVD مجزا شامل عکس صحنه و پشت صحنه و همچنین عکس پرسنلی کارگردان با ذکر نام فیلم و شماره تلفن به آدرس پستی دبیرخانه دائمی جشنواره ارسال کنند. آخرین مهلت ارسال آثار۲۴ دی ماه ۱۳۹۷ است.

جوایز این دوره عبارتند از:
ققنوس طلایی ، لوح تقدیر و جایزه نقدی به بهترین بازیگر(مرد و زن)

ققنوس طلایی ، لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلم‌ساز معلول

ققنوس طلایی ، لوح تقدیر و جایزه نقدی برای بهترین فیلم بخش نگاه همراه

ققنوس طلایی ، لوح تقدیر و جایزه نقدی به بهترین فیلم انیمیشن

ققنوس طلایی ، لوح تقدیر و جایزه نقدی به بهترین فیلم مستند

ققنوس طلایی ، لوح تقدیر و جایزه نقدی به بهترین فیلم داستانی

ققنوس طلایی ، لوح تقدیر و جایزه نقدی به بهترین فیلم جشنواره بین المللی پرواز

ققنوس طلایی ،لوح تقدیر و جایزه نقدی به بهترین فیلم نامه یا پژوهش

در این جشنواره هم‌چنین سه نشان جسارت طراحی شده است که به سه نفر از عوامل تولید و یا شخصیت‌های فیلم‌های شرکت کننده به انتخاب هیات داوران تعلق می‌گیرد. هیات داوران می تواند در هر بخش جوایز ویژه دیگری را نیز  به برگزیدگان اهدا کند.