هنروتجربه: دو فیلم کوتاه «تتو» ساخته فرهاد دل آرام و «مَگرالِن» به کارگردانی مریم زارعی در بخش نسل شصت‌ونهمین دوره جشنواره برلین به نمایش در می‌آیند.

فیلم‌های بخش نسل جشنواره برلین، از میان نزدیک به ۲۵۰۰ شرکت‌کننده انتخاب شده‌اند و در مجموع ۶۲ فیلم کوتاه و بلند از ۳۶ کشور و تولیدکننده در دو بخش «نسل کا پلاس» (ویژه آثار مرتبط با کودکان بالای ۴ سال) و «نسل ۱۴ پلاس» (ویژه آثار مرتبط با نوجوانان بالای ۱۴ سال) به نمایش گذاشته می‌شود.

بخش Generation یا «نسل‌ها» بر فیلم‌هایی متمرکز است که جهان را از چشم شخصیت‌های جوان می‌بینند و آینه تمام نمای زندگی، افکار و احساسات جوانان هستند.

فیلم پانزده دقیقه‌ای «تتو»  بر اساس طرحی از دنا رسام نوشته شده‌است.داستان این فیلم درباره  دختری جوان است که به دلیل تتوهایش برای تمدید گواهینامه رانندگی به شهرک آزمایش فرستاده می‌شود.

فیلم کوتاه «مَگرالِن»محصول مشترک ایران و کانادا اولین تجربه کارگردانی مریم زارعی است.فیلم‌نامه این فیلم را پیام سعیدی نوشته‌است.«مَگرالِن» داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که در یک قبرستان ماشین زندگی می‌کنند. دختر کوچک خانواده که نابیناست به همراه برادر بزرگترش در قبرستان ماشین‌ها، ماشینی برای خود ساخته‌اند که در آن  روزهایشان را می‌گذرانند.

امسال فیلم بلندی از ایران در این بخش حضور ندارد،سال گذشته دو فیلم «هندی و هرمز» به کارگردانی عباس امینی و«درساژ» ساخته پویا بادکوبه نمایندگان ایران در این بخش بودند و «خوک» هم در بخش رقابتی این رویداد هنری به نمایش درآمد.

شصت‌ونهمین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۷ تا ۱۷ فوریه ۲۰۱۹ (۱۸ تا ۲۸ بهمن) در آلمان برگزار می‌شود و امسال ژولیت بینوش بازیگر برنده اسکار فرانسوی به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی این رویداد سینمایی انتخاب شده است.