هنر و تجربه: چیزی تا آغاز جشنواره ساندنس ۲۰۱۹ باقی نمانده است و به نظر می‌رسد زمان مناسبی است برای گفتن از فیلم‌های این دوره، به‌خصوص آن‌هایی است که به نظر می‌رسد در زمره برترین‌های سال قرار بگیرند.

یکی از این فیلم‌ها، پروژه جدید کمپانی «A24» (که در سال‌های اخیر در پخش و عرضه آثار سینمای مستقل موفقیت‌های چشم‌گیری به دست آورده) است؛ فیلم ترسناکی با عنوان «حفره‌ای در زمین» / The Hole in the Ground که اولین نمایش جهانی‌اش را در این رویداد سینمایی تجربه خواهد کرد. داستان درباره مادر جوانی است به نام سارا که تلاش می‌کند از شر گذشته‌اش خلاص شود. او زندگی تازه‌ای را در منطقه جنگلی شهری روستایی با پسرش کریس آغاز کرده است. اما به‌واسطه یک اتفاق و حضور یک همسایه مرموز، کابوس جدیدی برای سارا رقم می‌خورد.

گفته می‌شود «حفره‌ای در زمین» (که به‌تازگی نخستین پیش‌پرده‌اش منتشر شده) در زمره آثاری مانند «بابادوک» قرار می‌گیرد و تعلیق و ترس و افسانه‌های قومی را با داستانی مهیج در خصوص ترس‌های اولیه مادرانگی پیوند می‌دهد. شانا کِرسلِیک، جیمز کویین مارکی، سیمون کربی، استیو وال و ایون ماکِن از بازیگران فیلم هستند.

«حفره‌ای در زمین» که اولین فیلم بلند لی کرونین است (که چند فیلم کوتاه و مشارکت در کارگردانی یک مجموعه تلویزیونی را در کارنامه دارد)، ماه آینده در جشنواره ساندنس روی پرده می‌رود و از اول مارس (ده اسفند) هم نمایش عمومی‌اش آغاز خواهد شد.

  • پلی‌لیست