هنر و تجربه: ویگو مورتِنسِن امسال هم در یکی از فیلم‌های مهم فصل جوایز یعنی «کتاب سبز» حضور دارد اما اگر به طرفداران باشد آن‌ها بی‌تردید فیلمی مانند «قول‌های شرقی» (دیوید کراننبرگ، ۲۰۰۷) را برای دیدن پیشنهاد می‌کنند!

فیلم مافیایی کراننبرگ نامزدی اسکار را برای مورتنسن به ارمغان آورد و در سراسر جهان با استقبال منتقدان روبه‌رو شد. اما موضوع جالب درباره فیلم این است که طبق حرف‌های تازه نویسنده‌اش، جهان داستانی «قول‌های شرقی» زودتر از آن‌چه انتظار می‌رود برای علاقه‌مندان ادامه خواهد یافت. استیون نایت در گفت‌وگوی تازه‌ای با «کولایدر» به بهانه تبلیغ فیلم جدیدش «وقار» / Serenity در پاسخ به سؤالی که در خصوص دنباله احتمالی «قول‌های شرقی» مطرح شد، جوابی داد که همه را غافلگیر کرد.

نایت گفت نه‌فقط چنین احتمالی مطرح است بلکه ما امسال تولید را شروع خواهیم کرد. البته به گفته نایت کارگردانی به‌جز کراننبرگ این پروژه را هدایت خواهد کرد. ویگو مورتنسن هم نقش اصلی را بر عهده ندارد و هنوز بازیگری برای قرار گرفتن در رأس درام معرفی نشده است. در واقع، نایت از دادن هر گونه جزییات و خبر خاصی درباره این پروژه خودداری کرد ولی گفت که در داستان به سیاست‌های روز توجه شده است. به هر حال تاریخ نمایش عمومی فیلم هم هنوز مشخص نیست.

  • پلی‌لیست