هنروتجربه: حسین محب‌اهری هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه پس از سال‌ها تحمل عوارض بیماری سرطان، چشم از جهان فروبست.

حسین محب اهری بعد از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان، بامداد روز چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه و در سن ۶۷ سالگی چشم از جهان فروبست. او از بازیگران باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون بود که فعالیتی مستمر در این حوزه‌ها داشت و حتی با وجود بیماری، بر صحنه تئاتر به ایفای نقش می‌پرداخت. پیکر زنده‌یاد حسین محب‌اهری پنجشنبه ۲۷ دی‌ماه به سمت خانه ابدی تشییع می‌شود.

ابوالحسن داودی که فیلم‌های «جیب‌برها به بهشت نمی‌روند»، «سفر جادویی» و «من زمین را دوست دارم» را با بازی این بازیگر، کارگردانی کرده بود درباره ضایعه درگذشت محب اهری بیان کرد: « او از نسلی بود که خیلی زیادتر از حد ظرفیتش تلاش می‌کرد و خیلی مواقع این تلاش‌ها به آن جایی نرسید که باید می‌رسید. خیلی متاسفم از این‌که آدم‌های استخوان‌داری که بخشی در سینما و بخشی در تئاتر هستند و سال‌ها و دهه‌های زیادی را صرف کردند و از خودشان آثار زیادی به جا گذاشتند؛ آن‌طوری که معمولا رسم این روزگار است در زمان حیاتشان به آن میزانی که استطاعت و شایستگی داشتند جایگاهی کسب نمی‌کنند.»

علیرضا خمسه نیز درباره‌ همکاری‌اش با حسین محب اهری به ایسنا یادآور شد: «سال ۱۳۵۴ با حسین محب اهری در کارگاه نمایش دوره آموزش بازیگری دیدیم و در همین کارگاه بود که با او آشنا شدم. این کارگاه متعلق به تلویزیون ملی ایران بود و استادانی مثل سوسن تسلیمی، پرویز پرستویی، سیاوش طهمورث، فردوس کاویانی معلمان بازیگری ما بودند. در این کارگاه افراد دیگری هم حضور داشتند که بعدها به ستاره‌های سینما و تئاتر تبدیل شدند. دوستی من و آقای محب‌اهری از همان زمان شروع شد و سپس ادامه پیدا کرد و در فیلم‌های زیادی با هم همبازی شدیم؛ یکی از آن‌ها «جیب‌برها به بهشت نمی‌روند» به کارگردانی ابوالحسن داوودی بود که فیلم خوبی هم شد.»

حسین محب‌اهری در عرصه تئاتر در نمایش‌هایی چون «مجلس شبیه در ذکر مصایب استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین» به کارگردانی بهرام بیضایی و «خسیس» به کارگردانی مریم کاظمی به ایفای نقش پرداخته بود. در عرصه سینما نیز حضور در آثاری چون «وقتی همه خوابیم»، «گلچهره»، «جیب برها به بهشت نمی‌روند»، «سفر جادویی»، «من زمین را دوست دارم» و «روز واقعه» از جمله تجربیات بازیگری محب اهری بوده‌اند.

محب اهری در مجموعه‌های تلویزیونی متعددی از جمله «محله بروبیا»، «محله بهداشت»، «علی البدل»، «دردسرهای عظیم ۲»، «پایتخت ۲»، «تبریز در مه»، «مختارنامه» و «شب عید» نیز  به ایفای نقش پرداخته بود.

گروه هنروتجربه درگذشت این هنرمند را به خانواده این هنرمند و جامعه هنری ایران تسلیت می‌گوید.

برچسب‌ها: