هنروتجربه:سام کلانتری مستند بلندی از تیم ملی هاکی زنان می‌سازد که در آن تئوری جدید یک روانکاو و تمرین‌های اعضای این تیم هم مطرح شده است.

پیش از این مستند «مانکن‌های قلعه حسن‌خان» از سام کلانتری در گروه هنروتجربه اکران شده و حالا او این روزها مشغول آماده کردن یک مستند بلند درباره تیم ملی هاکی ایران است.

به گفته او فیلم‌برداری این کار که تهیه‌کنندگی آن را حامد شکیبانیا برعهده دارد، به تازگی به اتمام رسیده و تدوین آن آغاز شده است. او با بیان اینکه این اثر بیشتر یک فیلم اجتماعی است، به سایت هنروتجربه گفت:«این مستند براساس رابطه یک روانکاو و تئوری جدیدش و عملی کردن آن تئوری و کار کردن با بچه‌های تیم ملی هاکی ایران است که در حقیقت آزمایش یک تئوری و توانمندی‌های دختران هاکی با همدیگر را با تمرکز بر چند شخصیت به تصویر کشیده‌ایم و نتیجه آن را در بازی‌های آسیایی می‌بینیم.»

کلانتری در مورد نحوه آشنایی با موضوع این فیلم عنوان کرد:«با سرمربی تیم هاکی ایران آشنا بودم. از طرف دیگر به دلیل آشنابودن با روانکاو و اینکه می‌دانستیم مسابقات آسیایی در راه است و این بچه‌ها یک سال و نیم تمرین کرده‌اند، باعث شد این جریان‌ها را به یک ایده و کانسپت فیلم بلند درآورم.»

به گفته او حدود یک سال و ۲۰ روز پروسه ساخت فیلم طول کشیده است و از آنجا که ورزشکاران این رشته دارای پوشش زیادی مثل کلاه، دستکش و.. هستند، مشکلی برای فیلم‌برداری یا حضور بر سر تمرین‌ها وجود نداشته است.

کلانتری همچنین با بیان اینکه این روزها درگیر این کار است گفت که ممکن است یک مستند دیگر هم برای شبکه مستند بسازد اما تولید آن هنوز شروع نشده و به همین دلیل نمی‌تواند اطلاعات بیشتری در این زمینه بدهد.