هنر و تجربه: «بلک پنتر» یکی از بهترین پایان‌های سینمایی را در میان فیلم‌های «مارول استودیوز» دارد. اما طبق گفته یکی از عوامل فیلم، پایان‌بندی در ابتدا خیلی خیلی متفاوت بود!

مایکل شاوِر یکی از تدوینگران فیلم در گفت‌وگو با «سینمابلِند» در این خصوص توضیح داده است که چه‌طور شخصیت کیل‌مانگرِ مایکل بی. جردن دیالوگی داشت که اگر در فیلم باقی می‌ماند، کل نتیجه حاصل از «بلک پنتر» می‌توانست به گونه دیگری رقم بخورد. به هر حال، این صحنه به دلایل مختلفی حذف شد و راین کوگلر کارگردان مجبور شد برای پایان فیلمش از دیگر آثار الهام بگیرد. 

جالب است که کوگلر برای گرفتن ایده پایان‌بندی همان کاری را کرد که احتمالاً اغلب سینمادوستان انجام می‌دهند: جست‌وجوی اینترنتی برای ده پایان سینمایی برتر! بله، او واقعاً این کار را کرد و نتیجه‌اش را هم گرفت. شاور بعد از این‌که می‌گوید «یکی از کارهای ما بررسی همه فهرست‌های ده پایان برتر بود» می‌افزاید: «در نهایت دو راه داشتیم، یا باید با توییست تمام می‌کردیم یا به شیوه پدرخوانده.»

کوگلر در نهایت به این نتیجه رسید که بهترین راه برای پایان فیلم این است که قهرمانش تیچالا درسی بگیرد که کیل‌مانگر در حرف‌هایش به آن اشاره می‌کند. «بلک پنتر» حالا با دو صحنه به پایان می‌رسد. یکی مرکزی که تیچالا در اوکلند (خاستگاه کیل‌مانگر) باز می‌کند و واکاندا را علنی می‌کند و دیگری جایی که تیچالا جلوی سازمان ملل می‌رود و ظاهراً خودش را به عنوان رهبر کشوری به‌شدت فناوری‌محور معرفی می‌کند که تا آن لحظه کشوری جهان‌سومی تصور می‌شد.

«بلک پنتر» به لطف نامزدی‌های اسکارش که اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسند، در آستانه بدل شدن به یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ سینماست.

  • پلی‌لیست