هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: «کجا می‌روی، برنادت» عنوان جدیدترین فیلم ریچارد لینکلیتر است که متأسفانه سینمادوستان باید تا اواخر سال ۲۰۱۹ برای دیدنش منتظر بمانند.

این فیلم با بازی کیت بلانشت در نقش اصلی که قرار بود ۲۲ مارس (۲ فروردین) روی پرده سینماها برود، حالا اکرانش پنج ماه به تأخیر افتاده است و در ماه اوت (مرداد/ شهریور) روی پرده سینماها خواهد رفت. دلیل این تأخیر به خاطر تمایل استودیو برای حضور در فصل جوایز آینده است. در گزارش «رپ» سخن‌گوی کمپانی «آناپورنا» در این باره چنین توضیح داده است: «ماه اوت زمان بسیار مناسبی برای اکران فیلم‌های زنانه است و در سال‌های اخیر فیلم‌های «آسیایی‌های خرپول» و «فلورنس فاستر جنکینز» از نمونه‌های موفق بوده‌اند. پس از فصل تابستان و انبوهی فیلم اکشن و دنباله‌های سینمایی، اکران چنین فیلمی در ماه اوت می‌تواند یک تغییر اساسی را رقم بزند و هوای تازه‌ای در گیشه به شمار می‌رود.»

البته تاریخ نمایش عمومی جدید «کجا می‌روی، برنادت» به‌جز منفعت بیش‌تر در گیشه، برای حضور در فصل جوایز هم بهتر است؛ و البته از این نکته هم نباید غافل شد که ۲۲ مارس روز نمایش «ما» اثر جدید جردن پیل هم هست که به احتمال قوی بخش اعظمی از تماشاگران آخرهفته‌اش را جذب خود خواهد کرد.

  • پلی‌لیست