هنروتجربه: «مردی که هیتلر را کشت و سپس پاگنده را» به کارگردانی رابرت دی. کرزیکوفسکی دست‌کم عنوانی دارد که مثل فیلم‌های درجه دو (بی‌مووی) به نظر می‌رسد؛ آن فیلم‌هایی که در سینماهای گرایندهاوس (دو یا چند فیلم با یک بلیت) به نمایش درمی‌آیند.

سم الیوت که در فصل جوایز با «ستاره‌ای متولد می‌شود» در کانون توجه قرار دارد، در این‌جا هم نقش اصلی را بازی کرده و بازی درخور توجهی عرضه کرده است؛ مردی به نام کَلوین که سرباز کهنه‌کار جنگ جهانی دوم است و سال‌ها پیش آدولف هیتلر را کشته و مجبور است در خفا زندگی کند. اما روزی اف‌بی‌آی و پلیس کانادا به سراغ او می‌آیند تا مأموریت بزرگ جدید به او بدهند: کشتن پاگنده.

سم الیوت بازیگری است که دهه‌هاست با ایفای نقش‌های مکمل تأثیرگذار، در صحنه‌های حضورش ستارگان و بازیگران نقش‌های اصلی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ و حالا در نقش اصلی فرصتی یافته است تا بیش‌تر هم در کانون توجه قرار بگیرد. البته او سال گذشته هم با فیلمی به نام «قهرمان» فرصت مشابهی را به دست آورده بود که البته اثر چندان قابل توجهی نبود.

البته به‌جز سم الیوت، سینماگران شاخص دیگری هم در این پروژه حضور دارند، مثل داگلاس ترامبِل که به خاطر جلوه‌های ویژه آثار کلاسیکی چون «بلید رانر» و «۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی» شناخته می‌شود و جایزه اسکار را هم در کارنامه دارد. «مردی که هیتلر را کشت و سپس پاگنده را» از هشتم فوریه (نوزده بهمن) در سینما به صورت محدود به نمایش درمی‌آید و به صورت مجازی و آنلاین هم در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

  • پلی‌لیست