هنروتجربه: همان طور که تا امروز به این موضوع توجه کرده‌اید نتفلیکس مجموعه بزرگی از فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی اریژینال را در سال‌های اخیر تولید کرده و به نام خودش ثبت کرده است.

نتفلیکس که در سال ۲۰۱۸ بودجه‌ای دوازده میلیارد دلاری را صرف پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی‌اش کرد، به گفته تحلیلگری از وال استریت و طبق گزارشی که در سایت «ورایتی» منتشر شده است، می‌تواند در سال میلادی جاری این رقم را به پانزده میلیارد دلار افزایش دهد. این در حالی است که این کمپانی پخش مجازی و آنلاین در سال ۲۰۱۷ مبلغی نزدیک به نه میلیارد دلار را هزینه تولیداتش کرد و به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۰ به هفده میلیارد و هشت میلیون دلار هم برسد.

رید هستینگز مدیرعامل نتفلیکس در این خصوص در گفت‌وگوی تازه‌ای چنین توضیح داده است: «هرچه سرمایه بیش‌تری را وارد کار کنید، آدم‌های بیش‌تری می‌توانند با محتوایی که دوست دارند مواجه شوند و خدمات نتفلیکس ارزش بیش‌تری پیدا می‌کنند.» به عبارت دیگر، نتفلیکس پول خرج می‌کند تا پول درآورد، به‌خصوص که رقبای جدی هم دارد که به‌تدریج می‌خواهند پررنگ‌تر از گذشته عمل کنند، از دیزنی گرفته تا آمازون و…

  • ایندی‌وایر