هنروتجربه: ابتدا «قوی سیاه» از راه رسید و حالا نوبت «کلاغ سفید» است! در واقع دنیای سایر هنرها همیشه برای سینما جذابیت خاصی داشته است و به طرق مختلف می‌توان به روان شخصیت‌های چنین درام‌هایی نزدیک شد و مطالعه‌های چندبعدی را صورت داد.

رِیف فاینز که با بازی در فیلم‌های مطرحی چون «فهرست شیندلر» (استیون اسپیلبرگ، ۱۹۹۳) و «بیمار انگلیسی» (آنتونی مینگلا، ۱۹۹۶) برای عموم تماشاگران در سراسر جهان شناخته می‌شود، در اثر جدیدش که «کلاغ سفید» که کارگردانی‌اش را هم بر عهده داشته است، به سراغ زندگی بالرین مشهور روس، رودولف نوریئف رفته است که در دهه ۱۹۶۰ و اوج جنگ سرد به فرانسه پناهنده شد.

این فیلم زندگی‌نامه‌ای که ابتدا در جشنواره تلیوراید روی پرده رفت، به‌نوعی در ادامه علاقه‌مندی فاینز به درام‌های ادبی قرار می‌گیرد که پیش از این بر اساس آن‌ها پروژه‌های مانند «زن نامرئی» با داستانی درباره چارلز دیکنز، و «کوریولانوس» اقتباسی از داستانی شکسپیری را ساخته است. علاوه بر این، فاینز این دفعه با دیوید هِیر نمایش‌نامه‌نویس-فیلم‌نامه‌نویس همکاری کرده است که درام اسکاری «کتاب‌خوان» (استیون دالدری) را در کارنامه دارد.

«کلاغ سفید» که به‌تازگی پیش‌پرده‌اش در فضای مجازی منتشر شده است، از ماه مارس (اسفند-فروردین) در سینماهای بریتانیا روی پرده می‌رود ولی هنوز تاریخ نمایش عمومی‌اش در ایالات متحده مشخص نیست.

  • پلی‌لیست