هنروتجربه: جالب توجه‌ترین فیلمی که امسال از کمپانی و جهان داستانی دی‌سی خواهیم دید، احتمالاً «جوکر» است به کارگردانی تاد فیلیپس و با بازی واکین فینیکس.

اطلاعات زیادی تا امروز درباره «جوکر» منتشر نشده است بجز انبوهی عکس پشت صحنه، اما بازیگر زنی به نام زازی بیتز به‌تازگی درباره فیلم گفت‌وگو کرده است و اطلاعات جالبی را با علاقه‌مندان در میان گذاشته است. او در گفت‌وگویی با «ام‌تی‌وی» در جریان جشنواره فیلم ساندنس که در آن‌جا با تریلر جدیدش «زخم‌ها» حضور دارد، از حال‌وهوای کلی پشت صحنه گفته است و این‌که بازنویسی‌های زیادی صورت گرفته است!

بیتز می‌گوید: «فیلم‌نامه عالی بود. اما در هنگام فیلم‌برداری کاملاً آن را بازنویسی کردیم. دقیقاً این طور بود که کابین تاد می‌رفتیم و او صحنه‌ای را برای فیلم‌برداری در همان شب می‌نوشت و سپس آن را می‌گرفتیم. ما در زمان چهره‌پردازی و آرایش موها دیالوگ‌ها را حفظ می‌کردیم و می‌گرفتیم. البته سه هفته بعد دوباره فیلم‌برداری می‌کردیم چون واکین فینیکس وزن زیادی کم کرده بود و نمی‌توانستیم با او فیلم‌برداری مجدد را انجام بدهیم. برای همین تمرین می‌کردیم و کارها را پیش می‌بردیم تا با او به برداشت نهایی برسیم. تاد هم آن قدر سریع عمل می‌کرد که وقت کافی داشته باشیم.»

در هر صورت باید تا چهارم اکتبر (دوازده مهر) و نمایش عمومی «جوکر» منتظر بمانیم تا ببینیم که بازنویسی‌ها و تمرین‌های یک‌شبه مؤثر بوده‌اند یا شکستی دور از انتظار (با توجه به کارگردان و بازیگر فوق‌العاده این پروژه) را رقم خواهند زد.

  • پلی‌لیست