هنر و تجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: طرفداران فیلم‌های ابرقهرمانی و کتاب‌های مصور، حسابی کنجکاو «واندر وومن ۱۹۸۴» هستند که سال آینده عرضه خواهد شد اما کارگردانش پتی جنکینز به آینده‌‌ای دورتر از آن می‌اندیشد.

جنکینز در گفت‌وگوی تازه‌ای با «هالیوود ریپورتر» از برنامه‌های طولانی‌مدتش برای شخصیت واندر وومن/ زن شگفت‌انگیز گفته است و به‌خصوص این‌که دوست دارد او را از دل زمان گذشته خارج کند و به روزگار کنونی بیاورد. این در حالی است که این شخصیت اولین حضورش را در «بتمن علیه سوپرمن: سپیده‌دم عدالت» (که ماجراهایش در دنیای امروز روی می‌دهند) و سپس در «لیگ عدالت» (که گروهی از ابرقهرمان‌ها در آن حضور دارند) تجربه کرد.

اما دو فیلمی که جنکینز بر اساس شخصیت واندر وومن ساخته است، در دوره‌های تاریخی گذشته روی می‌دهند؛ یکی در جنگ جهانی دوم و دنباله جدیدش در دهه ۱۹۸۰٫ به هر حال با توجه به این‌که واندر وومن یک ابرقهرمان آمازونی فناناپذیرست، جای تعجبی ندارد که جنکینز از ویژگی‌های این کیفیت قهرمانش بهره ببرد و از فرصت‌های متعددی استفاده کند که به این وسیله ایجاد می‌شوند.

جنکینز می‌گوید: «قصد ندارم دوباره او را به گذشته برگردانم. اما در همین حد می‌گویم که داستان سومین قسمت معاصر خواهد بود که هنوز کاملاً درباره‌اش به نتیجه نرسیدم.» «واندر وومن» (۲۰۱۷) هم در «راتن تومیتوز» با ۹۳ درصد نقد مثبت روبه‌رو شد و بازی گَل گدوت و کارگردانی جنکینز مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و هم در گیشه فروش چشمگیری برای فیلم رقم خورد.

اما موضوع جالب دیگری که جنکینز در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود به آن اشاره کرده، این است که تمایلی به کارگردانی فیلمی از مجموعه «لیگ عدالت» ندارد چون به نظرش چالش‌انگیزند و امیدوارست فیلم دیگری هم در این مجموعه فعلاً ساخته نشود چون فکر می‌کند همه دوست دارند فیلم‌های اختصاصی این ابرقهرمان‌ها را تماشا کنند.

  • پلی‌لیست