هنروتجربه: کمپانی یونیورسال از وداع با جهان داستانی‌اش به نام «جهان تاریک» / Dark Universe داده است که هنوز شکل نگرفته بود که آن را به دست فراموشی سپردند؛ و البته که کسی هم با این موضوع مشکلی ندارد!

همان طور که می‌دانید برای نقش بر آب شدن برنامه بزرگ و نقشه باشکوه دنیای داستانی-ابرقهرمانی «جهان تاریک» فقط یک شکست تجاری جانانه کافی بود که با «مومیایی» (با بازی تام کروز) رقم خورد. حالا این کمپانی تصمیم گرفته است با تمهید دیگری به سراغ مجموعه هیولاهای خود برود و در گام نخست، از جیسن بلوم و کمپانی‌اش «بلوم‌هاوس پروداکشنس» کمک گرفته است و می‌خواهد اقتباس و برداشت جدیدی از «مرد نامرئی» را ارائه بدهد.

البته این موضوع که بلوم با یونیورسال قرارداد تهیه نسخه جدیدی از این فرنچایز کلاسیک را بسته است، جای شگفتی ندارد چون این تهیه‌کننده بارها از علاقه و دلبستگی‌اش به فیلم‌های هیولایی کلاسیک یونیورسال گفته است. بلوم هم به‌سرعت دست به کار شده است و در گام اول از نویسنده و کارگردان «بهینه‌سازی» یعنی لی وانِل دعوت به همکاری کرده است؛ و البته با این‌که هیچ جزییاتی از این پروژه برملا نشده است اما آشکارست که جانی دپ دیگر بخشی از این پروژه نخواهد بود (و مشخص نیست که دلیل کنار گذاشته شدن دپ چیست و این موضوع چه‌قدر با جنجال‌آفرینی‌هایش در زندگی واقعی در ارتباط است).

  • پلی‌لیست