هنرو تجربه: «هتل کنار رود» پس از حضور در جشنواره‌های سال گذشته از جمله تورنتو و نیویورک ۲۰۱۸ و در ادامه کسب جایزه بهترین بازیگر اصلی مرد در جشنواره فیلم لوکارنو، حالا قرارست روی پرده سینماها برود و به همین بهانه پیش‌پرده تازه‌ای هم از آن عرضه شده است.

«هتل کنار رود» به کارگردانی هونگ سانگ‌سو فیلمی درگیرکننده و جذاب درباره زندگی، عشق، مرگ و خانواده است؛ که البته به صورت سیاه‌وسفید فیلم‌برداری شده و برای جنبه‌های فنی‌اش تحسین شده است. این فیلم‌ساز کره جنوبی در دهه ۱۹۹۰ با اولین فیلمش مورد توجه قرار گرفت، باعنوان «روزی که خوکی درون چاه سقوط کرد»؛ فیلمی که حسابی مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و جوایز زیادی را برای کارگردان جوانش به ارمغان آورد. او بعداً با «زن آینده بشر است» (۲۰۰۴) به جشنواره کن رفت و سپس با فیلم‌های دیگرش در جشنواره‌های مطرحی چون برلین و ونیز و… درخشید.

نقش‌های اصلی «هتل کنار رود» را کی جوبونگ و کیم مین‌هی بازی کرده‌اند و داستان درباره زندگی شاعری سالخورده است که مرگ قریب‌الوقوع خود را احساس می‌کند. او با زن جوانی دیدار می‌کند که عاشقش به او خیانت کرده و قلبش را شکسته است. «هتل کنار رود» ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) در انجمن فیلم مرکز لینکلن در نیویورک روی پرده خواهد رفت و سپس هشتم مارس (۱۷ اسفند) در لس‌آنجلس نمایش داده می‌شود.

  • پلی‌لیست