هنروتجربه: اکران ویژه مستند« قطار مسیر۶۰» ساخته کتی جهانگیری با همراهی صادق آهنگران برگزار شد.

 صادق آهنگران پس از تماشای مستند « قطار مسیر۶۰» این مستند را اثری موشکافانه خواند که به خوبی شرایط موسیقی در دهه شصت را نشان می‌دهد.

صادق آهنگران، مداح و شاعر سال‌های جنگ، با اشاره به نظرات جامعه نسبت به موسیقی آیینی گفت: «تا پیش از این جامعه فکر نمی‌کرد حماسه‌خوانی و خوانندگی بدون استفاده از ابزار و سازهای موسیقی هم جزئی از این هنر است و می‌توان این سبک را کنار آثار عزیزانی مانند آقای گلریز و شهرام ناظری قرار داد یا حتی به طور کلی این سبک را به عنوان بخشی از هنر موسیقی به حساب آورد.این فیلم نشان داد که بخشی از هنر موسیقی در نوحه‌خوانی‌ها و مداحی‌های بدون آلات موسیقی گنجانده شده است. به تصویر کشیدن این نکته مهم، کار بزرگی است که زحمت آن توسط خانم جهانگیری و عزیزانی که در طول این مستند این حقیقت را تایید کردند، کشیده شده است.»

آهنگران در پایان صحبت‌هایش ضمن دعوت از مردم به دیدن این مستند افزود: «به نظرم باید بیشتر از این‌ها در مورد موسیقی در دهه شصت و سال‌های جنگ صحبت کرد تا از اتفاقات آن دوره موشکافی شود. به علاقه‌مندان موسیقی توصیه می‌کنم که دیدن این فیلم را از دست ندهند.»

مستند « قطار مسیر۶۰» به کارگردانی کتی جهانگیری در گروه سینمایی هنروتجربه در حال اکران است.این مستند روایت‌گر موسیقی ایران در دهه اول انقلاب است.