هنر و تجربه: شما به عنوان مهمانی که به یک عروسی دعوت می‌شود باید سر وقت در مراسم حاضر شوید، لباس مناسب به تن داشته باشید و بهترین‌ها را برای عروس و داماد آرزو کنید، نه این‌که به‌زور وارد خانه‌شان شوید و به‌زور سلاح عروس را بربایید! اتفاقی که در تریلر جدید کارگردان مستقل انگلیسی مایکل وینترباتم روی می‌دهد.

دو پاتل در «مهمان عروسی» در نقش جِی قرار گرفته است که از بریتانیا به پاکستان می‌رود تا در یک مراسم عروسی حاضر شود اما کاری را می‌کند که نباید. شاید روی کاغذ این طور به نظر برسد که با مصالح خاصی طرف نیستیم اما آن طور که از اولین پیش پرده فیلم به نظر می‌رسد، این داستان و فیلم لایه‌های به‌مراتب پیچیده‌تری را در خود جای داده‌اند.

مایکل وینترباتم نویسنده و کارگردان که در سطح بین‌المللی بیش‌تر با فیلم‌های «قلب قوی»، «واندرلند» و «آدم‌های اهل مهمانی» شناخته می‌شود که در جشنواره کن به نمایش درآمده‌اند، و برای عموم سینمادوستان ایرانی با فیلم‌های «جود» و «کد ۴۶»، با فیلم جدیدش «مهمان عروسی» پاییز گذشته به جشنواره تورنتو رفت؛ و حالا قرار است از اول ماه مارس (ده اسفند) به حمایت یکی از پخش‌کننده‌های مستقل، «IFCFilms» در سینماها به نمایش درآید.

  • پلی‌لیست