هنر و تجربه: جردن پیل بعد از این‌که با اولین فیلم بلندش «دور شو» / Get Out موج‌های هشداردهنده‌ای را به فرهنگ معاصر فرستاد و شاید کمی آدم‌ها را به خودشان آورد، و از سویی دیگر، استاندارد جدیدی را برای فیلم‌های ترسناک منتقد به شرایط جامعه پیرامون‌شان وضع کرد، حالا با کابوس اریژینال دیگری برگشته است.

پیل که تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان فیلم دومش با نام «ما» است، به بهانه «سوپر بول» جدید، پیش‌پرده تازه‌ای را در فضای مجازی منتشر کرده است تا شاید تماشاگران بیش‌تری را کنجکاو دیدن فیلم در سینماها (در زمان اکرانش) کند. اما بجز خلاصه داستان و جزییات قبلی که درباره فیلم می‌دانید، گفتنی است که پیل از فیلم‌های ترسناکی نام برده است که منبع الهام «ما» بوده‌اند: «دوباره مرده»، «تلألؤ»، «بابادوک»، «در پی می‌آید»، «داستان دو خواهر»، «پرنده‌ها»، «بازی‌های مضحک»، «فداییان»، «آدم درست را راه بده» و «حس ششم».

پیل در گفت‌وگوی تازه‌ای هم چنین اظهار نظر کرده است: «من از آن خوره‌های ژانر وحشت هستم که وقتی تلفیق ژانری «دور شو» پیش آمد و برخی گفتند اصلاً ترسناک نیست قلبم کمی شکست. من همیشه می‌خواهم فیلم ترسناکی بسازم و دفعه قبل کاملاً این خواسته‌ام برآورده نشد. من به عنوان یک طرفدار پروپاقرص سینمای وحشت، واقعاً می‌خواهم سهمی در این جهان داشته باشم.»

«ما» ۸ مارس (۱۷ اسفند) در جشنواره SXSW‌ روی پرده می‌رود و از جمعه ۲۲ مارس (۲ فروردین) در سینماها اکران می‌شود.

  • پلی‌لیست