هنروتجربه:حمید فرخ‌نژاد در جشنواره سی‌وهفتم فیلم فجر با «سمفونی نهم» حضور دارد فیلمی که محمدرضا هنرمند پس از هشت سال دوری از سینما ساخته و فضایی کاملا متفاوت و خاص دارد. این بازیگر هم در این فیلم نقش نامتعارفی دارد،او عزراییل است.

حمید فرخ‌نژاد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره نقش خود در این فیلم گفت: «نقش من، کاراکتری بود که به شدت باید بی‌تفاوت به اتفاقات پیرامونش رفتار می‌کرد. یکی از ویژگی‌های شخصیت من (عزرائیل) این بود که ما به ازای خارجی نداشت و خود بازیگر باید با مختصاتی که کارگردان بیان می‌کند، آن را بسازد.»

او در ادامه درباره مهربان بودن شخصیت عزرائیل در این فیلم عنوان کرد:«در خلال کار به این نتیجه رسیدیم که وحشتی که همه از ملک الموت دارند، نباید در کار دیده شود و‌ این نقش هم مانند بقیه باید فردی عادی باشد. حتی شاید می‌تواند مهربان باشد و گاهی به خاطر چیز‌هایی که دوست دارد تجربه کند، زمینی هم بشود؛ ما در کار دیدیم او هم دوست دارد، عشق را تجربه کند و زمینی می‌شود.»

این بازیگر افزود:« هر نقشی که به من بازیگر پیشنهاد می‌شود، مختصات خودش را دارد و اگر وزنه‌ای بالاتر برداریم این کار را برای من سخت‌تر می‌کند. من بازیگر هستم. باید کاری دوباره مثل« ارتفاع پست» ساخته شود و حاتمی‌کیایی باشد تا من بازیگر از فیلم‌نامه استقبال کنم و بازی خوب ارائه دهم. متاسفانه سطح سینمای ما از دهه ۶۰‌ و‌۷۰  خیلی پایین‌تر آمده است که یکی از دلایل آن سانسور و مسائل اقتصادی تماشاگران است. سینما می‌خواهد با فیلم‌های سرگرم کننده که خود من هم آلوده آن شدم، به مردم امید دهند.»

او هم‌چنین درباره هزینه این فیلم و پیش بینی‌اش از فروش آن گفت:« ساخت این کار پنج میلیارد تومان هزینه برداشته؛ اما اگر بخواهد به سود برسد باید ۲۰ میلیارد فروش کند که بعید می‌دانم، چنین اتفاقی در سینما برای آن رقم بخورد.»

این بازیگر درباره دستمزد بالای بازیگر‌ها هم عنوان کرد:« این مساله برای همه جذاب است؛ اما باید گفت هرچه فیلم وجاهت تجاری‌تری داشته باشد، پرفروش‌تر خواهد بود و بازیگران آن هم دستمزد خوبی خواهند گرفت و این روند طبیعی است.»

فرخ نژاد در پایان درباره اظهار نظرهای سیاسی اخیرش و دریافت تذکر، گفت: «از جایی به من چیزی نگفته‏‌اند؛ خودم ترجیح دادم که فعلا ًبه این مسائل ورود نکنم.»