هنرو تجربه مریم شاه‌پوری: اگر شما به صورت اتفاقی از طرفداران جهان سینمایی مارول درباره این موضوع سؤال کنید که دوست دارند چه کسی به جای جیمز گان روی صندلی کارگردانی قسمت سوم از فیلم‌های «نگهبانان کهکشان» بنشیند، احتمالاً اکثرشان می‌گویند تایکا وایتیتی.

اما جای شگفتی نیست که وایتیتی که با «ثور: رَگناروک» خیلی به وام‌گیری و ادای دین به فرنچایز فضایی گان نزدیک شد، در گفت‌وگوی جدیدی به‌سرعت این پیشنهاد را رد کرده است: «نه، به‌هیچ‌وجه آن فیلم را کارگردانی نمی‌کنم. البته هنوز درگیر پروژه‌های مارولی هستم و درباره فیلم‌های تازه‌ای هم صحبت می‌کنیم که هنوز قطعی نشده‌اند. البته که می‌خواهم فیلم دیگری را با آن‌ها کار کنم.»

او در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا مارولی‌ها در این باره درخواستی را با او مطرح کرده‌اند یا نه، چنین توضیح داد: «این فیلم‌ها به جیمز تعلق دارند و دست زدن به چنین کاری مثل این است که وارد خانه فردی بشوید و به بچه‌ها بگویید: سلام، من پدر جدیدتان هستم…» البته این واکنش فقط به وایتیتی محدود نمی‌شود و فیلم‌سازان زیادی هستند که بر این باورند از جمله ادگار رایت، کریس میلر و آدام مک‌کی که هر یک در برهه‌ای به عنوان جایگزین‌های احتمالی مطرح شدند.

هنوز تاریخی برای نمایش عمومی «نگهبانان کهکشان جلد سوم» اعلام نشده است؛ پروژه‌ای که استودیو، کارگردان اصلی‌اش را اخراج کرده و نه‌فقط کسی حاضر نیست جای او را پر کند بلکه همه واقعاً دوست دارند خودش به پروژه برگردد و استودیو اختیار کامل به او بدهد.

  • پلی‌لیست