هنروتجربه: بچه‌های دهه ۱۹۹۰ یا عاشق کتاب‌های سه‌گانه «داستان‌های ترسناکی برای نقل کردن در تاریکی» بودند یا از آن‌ها نفرت داشتند؛ داستان‌هایی که برای برخی هیجان‌انگیز بودند و برای دیگران کابوسی در شرف وقوع.

اما خبر خوب برای طرفداران این کتاب‌های کودک این است که کمپانی «سی‌بی‌اس فیلمز» به‌تازگی چهار پیش‌پرده کوتاه از فیلمی به همین نام به کارگردانی آندره اورِدال را منتشر کرده است که بر اساس کتاب پرفروش الوین شوارتز به دست گیرمو دل تورو تهیه شده است؛ به این امید که این آثار ادبی محبوب بتوانند در قالب جدیدی با نسل تازه‌ای از علاقه‌مندان ارتباط برقرار کنند.

داستان فیلم درباره گروهی از بچه‌ها است که با ترس‌های‌شان روبه‌رو می‌شوند؛ آن‌ها باید به راز معمایی پی ببرند که پیرامون مرگ‌هایی هراس‌انگیز و ناگهانی در زادگاه‌شان شکل گرفته است. فیلم‌نامه را دنیل و کوین هاگِمن نوشته‌اند و زویی کولِتی، آستین ایبرامز، گابریل راش، مایکل گارزا و دین نوریس از بازیگران این فیلم هستند.

«داستان‌های ترسناکی برای نقل کردن در تاریکی» طبق برنامه از نهم اوت ۲۰۱۹ (هجده مرداد ۱۳۹۸) روی پرده سینماها خواهد رفت؛ و علاقه‌مندان در حال حاضر می‌توانند تیزرهای آن – یا همان طور که دل تورو آن‌ها را «پیش‌پرده‌های کوتاه» خوانده است – در فضای مجازی تماشا کنند.

  • پلی‌لیست