هنر و تجربه: کمپانی AGC موفق شد در جریان ارائه فیلم جدید نیل برگر با عنوان «مسافران» در بازار جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، قراردادهای متعددی را با پخش‌کننده‌هایی در سراسر جهان به امضا برساند.

«مسافران» که تولید کمپانی‌های «نوتا بینی پروداکشنس» متعلق به برگر و «تاندر رود فیلمز» متعلق به بِیزل ایوانِک است، یکی از فیلم‌های کنجکاوی‌برانگیز و عنوان‌های مهم حاضر در برلین به شمار می‌رود. حقوق این تریلر علمی‌خیالی تا امروز به پخش‌کننده‌های «تله‌پول» از آلمان، «سان» که فیلم را در اسپانیا، پرتغال و کشورهای آمریکای لاتین پخش خواهد کرد، و در منطقه بنلوکس (بلژیک، هلند و لوکزامبورگ) به «سرچرز» واگذار شده است. البته پخش‌کننده‌های کشورهای دیگر هم فیلم را خریده‌اند از جمله روسیه، ترکیه، هند، یونان، تایوان، اندونزی، فیلیپین و…

نیل برگر نویسندگی و کارگردانی «مسافران» را بر اساس داستانی درباره سی بچه انجام خواهد داد که به فضا فرستاده می‌شوند تا در مأموریت‌شان به سیاره‌ای تازه‌کشف‌شده برسند و در آن‌جا ساکن شوند. اما فرمانده بزرگ‌سال سفینه کشته می‌شود و خدمه کم‌سن‌وسال با هم درگیر می‌شوند و هرج‌ومرجی بر سفینه حاکم می‌شود؛ تا داستانی بین‌کهکشانی و مشابه «ارباب مگس‌ها» روایت شود.

کمپانی AGC متعلق به استوارت فورد تنها سرمایه‌گذار این فیلم است که از تابستان تولیدش آغاز خواهد شد.

  • ورایتی