هنروتجربه:سومین ساخته سینمایی محسن امیر یوسفی«آشغال‌های دوست داشتنی» این روزها پس از شش سال کشمکش و فراز و نشیب بالاخره به نمایش درآمده‌است.البته «خواب تلخ» این کارگردان هم با فاصله ۱۴ ساله توانست در سینماهای هنروتجربه اکران شود. روزنامه همشهری به بهانه اکران«آشغال‌های دوست داشتنی» کوتاه با امیر یوسفی گپ زده‌است.

او در صحبت‌هایش زمان اکران فیلم را بد می‌داند اما استقبال را خوب توصیف می‌کند:«سرگروه فیلم سینما ایران است و آقای سعدی و شرکت نسیم‌صبا پخش فیلم را بر عهده دارند. اگر بخواهم دو، سه روزی که از اکران فیلم می‌گذرد به‌طور خلاصه برایتان شرح دهم باید بگویم که ۹۰سانس فوق‌العاده نشان می‌دهد با اینکه «آشغال‌های دوست‌داشتنی»در زمان بسیار بدی اکران شده اما استقبال از آن عجیب است. این روزهای بعد از جشنواره و تا پیش از آغاز اکران‌های نوروزی زمان مرده‌ای است که فیلم ما در آن به نمایش درآمده اما تماشاگران با لطف‌شان ما را متعجب کرده‌اند و این شور برای دیدن فیلم واقعا دوست‌داشتنی است.»

امیر یوسفی درباره تلاش بی‌وقفه‌اش برای حل مشکل فیلم از طریق مجاری قانونی می‌گوید:«بالاخره باید این موضوع تمام می‌شد و اگر باز هم فیلم اکران نمی‌شد من ول نمی‌کردم و مثل همه سال‌های گذشته به تلاش خودم برای نجات فیلم ادامه می‌دادم. من مدل خودم را دارم و هیچ‌وقت از پا نمی‌نشینم. البته فراموش نمی‌کنم که اگر پیگیری بچه‌های مطبوعات نبود فیلم خیلی زود فراموش می‌شد.» کارگردان «آشغال‌های دوست‌داشتنی» هم‌چنین تأکید می‌کند: «حالا که تکلیف این فیلم مشخص شده روی کار بعدی‌ام متمرکز خواهم شد. خودم فیلم‌نامه‌ای دارم که می‌خواهم بعد از عید آن را بسازم.»