هنر و تجربه: اقتباس دنی ویلنو از رمان علمی‌خیالی و حماسی فرانک هِربِرت – در شرایطی هر روز بیش‌تر کنجکاوی‌برانگیز می‌شود که به نظر می‌رسد تمام بازیگران درجه یک روی زمین در آن بازی دارند! – طبق اعلام کمپانی سازنده‌اش برادران وارنر از ۲۲ نوامبر سال ۲۰۲۰ روی پرده سینماها می‌رود.

«دون» سومین تجربه متوالی کارگردان کانادایی تحسین‌شده و نامزد اسکارش برای «ورود» است که در یک جهان داستانی علمی‌خیالی مسحورکننده می‌گذرد. ماجراهای مجموعه رمان‌های هربرت هم در سیاره‌ای ساختگی به نام اِراکیس می‌گذرد که در آن چاشنی نادری کشت می‌شود که در تمام کهکشان نمونه ندارد. ویلنو پیش از این تأکید کرده بود که فیلمش دوقسمتی خواهد بود اما با توجه به این‌که کمپانی تولیدکننده تاریخ اکران دیگری را اعلام نکرده است، این موضوع منتفی به نظر می‌رسد. اما این احتمال هم وجود دارد که با یک مجموعه فیلم تازه و فرنچایزی نو روبه‌رو باشیم.

اما در ترکیب بازیگران فوق‌العاده فیلم تا امروز این ستاره‌ها جای گرفته‌اند: خاویر باردم (جایی برای پیرمردها نیست)، جاش برولین (سیکاریو)، آسکر آیزاک (درون لویین دیویس)، تیموتی شلمی (مرا به اسم خودت صدا بزن)، ربکا فرگوسن (مأموریت غیرممکن: فال‌آوت)، شارلوت رمپلینگ (۴۵ سال)، استلان اسکارسگارد (ثور) و دو غول سینمای اکشن یعنی دیو باوتیستا (نگهبانان کهکشان)، جیسن موموآ (آکوامن) که به‌تازگی به پروژه اضافه شده است.

  • پلی‌لیست