هنر و تجربه مریم شاه‌پوری: مری کِی پلِیس یکی از آن بازیگران مکمل هالیوودی است که شاید نامش بلافاصله به یاد اغلب سینمادوستان نیاید اما بی‌تردید آن‌ها جایی با بازی‌های او – که به‌خوبی از استعدادش نشان دارند – روبه‌رو شده‌اند.

او در میان بازی‌هایش در آثار تلویزیونی مانند «مش» (که فیلم‌نامه چند قسمت آن را هم نوشت) و این اواخر «خانواده رومانوف»، و همین طور کلاسیک‌هایی از دهه ۱۹۸۰ مانند «دوران مهرورزی» (جیمز ال. بروکس) سال‌هاست که یکی از چهره‌های برجسته جامعه سینما به شمار می‌رود. او که خوانندگی و کارگردانی را هم تجربه کرده است، در مقام کارگردان قسمتی از مجموعه «دوستان» را هم کار کرده است.

مری کی پلیس حالا در فیلمی با نام «داین» که نخستین تجربه داستانی بلند کنت جونز است، نقش اصلی چندلایه‌ای را بازی کرده است و اگر اولین واکنش‌ها به بازی او را مبنای قضاوت قرار دهیم، بعید است که آخرین نقش‌آفرینی او در قالب شخصیت اصلی باشد. اما کنت جونز هم فیلم‌ساز مطرح و تحسین‌شده‌ای است که با مستندهای «هیچکاک/ تروفو» و «نامه‌ای به اِلا» شناخته می‌شود که این دومی را با مارتین اسکورسیزی به صورت مشترک کارگردانی کرد.

«داین» که کمپانی «آی‌اف‌سی فیلمز» حقوق پخش آن را در جریان جشنواره فیلم نیویورک سیتی خرید، از ۲۹ مارس (۹ فروردین) در سینماها به نمایش درمی‌آید.

  • پلی‌لیست