هنر و تجربه  : پل شریدر پس از چند دهه خلق فیلم‌های ارزشمند و گاه تاریخ‌سینمایی، بالأخره با «اولین مهذب» نخستین نامزدی اسکارش را به دست آورد و حالا با پروژه جدیدی به آینده چشم دوخته است.

شریدر در گفت‌وگوی تازه‌ای با «ایندی‌وایر» از فیلم جدیدی با نام «نُه مرد از زمان حال» نام برده است و از جزییات کارش در این پروژه تازه گفته است؛ فیلمی که چراغ سبز تولید را گرفته است و از تابستان جلوی دوربین خواهد رفت. اما اولین خبر این است که ایتن هاک که در ابتدا قرار بود در فیلم بازی کند، از ترکیب بازیگران جا مانده است. ولی جای امیدواری است که ویلم دافو همچنان حضور دارد.

شریدر درباره ایده داستانی فیلم می‌گوید: «اگر فیلم‌نامه‌ای از سال ۱۹۵۶ و محصول کار باد بوئتیچِر و رندالف اسکات را بردارید و از ترنس مالیک و دیوید لینچ بخواهید دستی به سر و روی آن بکشند، نتیجه فیلمی می‌شود که من می‌سازم.» او در واقع به فیلم‌نامه «هفت مرد از زمان حال» نوشته باد بوئتیچر اشاره دارد که وسترنی است درباره کلانتری که هفت مرد را به جرم سرقت تعقیب می‌کند. بوئتیچر برای وسترن‌های کم‌هزینه‌اش شناخته می‌شد اما این طور به نظر می‌رسد که شریدر قصد استفاده از ساختار اصلی فیلم‌نامه را دارد.

در نهایت می‌توان این موضوع را یادآوری کرد که شریدر بعد از سال‌ها ناکامی در جلب رضایت اعضای آکادمی، انگار حالا هم کاری به اسکار و موفقیت فیلمش در آن ندارد و پیش از این، کارش روی پروژه جدید را آغاز کرده است. به هر حال او بعد از دهه‌ها فیلم‌سازی، از آن دست سینماگرانی است که همواره به آینده چشم دوخته‌اند.

  • پلی‌لیست