هنروتجربه: انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران فراخوانی برگزاری ششمین جشنواره نوشتار سینمایی را باعلام کرد.

طبق اعلام روابط عمومی خانه سینما، این جشنواره با هدف بهبود شرایط و ارتقای کیفیت سینمای ایران و در راستای تجلیل و تقدیر از منتقدان و نویسندگان برتر سینمایی، شناخت استعدادهای نو و ارج نهادن به نقد و نوشتار، در دو بخش اصلی و جنبی برگزار می‌شود.

داوری آثار را پیشکسوتان و خبرگان عرصه نقد و نوشتار سینمایی، اساتید روزنامه‌نگاری و کارشناسان رسانه بر عهده دارند.

این جشنواره شامل دو بخش اصلی و جنبی است.در بخش اصلی نقد،گفت‌وگو،گزارش،سرمقاله و یادداشت، ترجمه،مقاله تحلیلی در حوزه سینمای حرفه‌ای و فیلم بلند، سینمای مستند و سینمای کوتاه می‌تواند ارائه شود.

بخش جنبی نیز شامل نقد،گفت‌وگو و یادداشت در حوزه تلویزیون و هم‌چنین مجلات، سایت‌ها، بخش‌های سینمایی خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و برنامه‌های رادیو تلویزیونی می‌شود. در این بخش عکس، کاریکاتور، طنزهم قابل ارائه است.

طبق شرایط اعلام شده،کلیه آثاری که از نیمه دوم سال( اول مهرماه ) ۹۵ تا پایان بهمن ماه سال ۹۷ در نشریات و سایت‌ها  منتشر شده‌اند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. هر شرکت کننده نیز می‌تواند حداکثر در دو رشته شرکت و در هر رشته حداکثر سه اثر ارسال کند. (اعم از رشته‌های بخش اصلی یا جنبی–هرنفر می‌تواند حداکثر شش اثر ارسال کند.)

متقاضیان باید نسخه پی دی اف یا لینک اثر منتشر شده و یا تصویر آن را روی سی دییا دی وی دی به دبیرخانه جشنواره (دفتر انجمن) به آدرس تهران، خیابان بهار جنوبی، کوچه سمنان، پلاک ۲۹، خانه سینما تحویل داده یا به آدرس ایمیلinfo@mnciran.com ارسال کنند.  سابقه عضویت در انجمن منتقدان برای ارسال در بخش اصلی الزامی است (در بخش جنبی محدودیت سابقه عضویت وجود ندارد.)

مهلت ارسال آثار  حداکثر تا پایان روز ۲۵ فروردین ماه ۹۸ اعلام شده‌است.

نتایج نهایی ششمین جشنواره نوشتار سینمایی طی مراسمی در تابستان ۱۳۹۸ اعلام و جوایز آن  اهدا می‌شود.