هنر و تجربه: سکوت در فیلم تحسین‌شده «مکانی آرام» به معنی بقاست؛ و حالا جان کرازینسکی می‌خواهد دوباره به جهان پساآخرزمانی موجودات بیگانه عجیب‌وغریبی برگردد که با صداها «می‌بینند» و شکار می‌کنند.

کرازینسکی با اعلام این خبر و حتی تاریخ نمایش عمومی فیلم در پانزدهم ماه مه سال میلادی آینده (۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) در شبکه‌های اجتماعی، آمادگی کاملش را ابراز کرده است. با توجه به شنیده‌های فعلی این طور به نظر می‌رسد که جهان داستانی فیلم اول باقی می‌ماند اما سایر عناصرش می‌توانند دستخوش تغییر شوند و اصلاً بعید نیست که این دنباله مثل داستان‌های جُنگی در مناطق دیگری از دنیا روی دهد و خانواده‌ها و گروه‌های دیگری از مردمان بازمانده برای حیات خود تلاش کنند.

کرازینسکی هم در توضیح این موضوع می‌گوید: «امیلی (بلانت) دقیقاً به این موضوع اشاره کرد زمانی که گفت این دنباله حکم کتاب دوم این مجموعه را خواهد داشت. این قسمت توسعه جهان داستانی فیلم اول خواهد بود و فکر می‌کنم این زیبایی کار است. اغلب دنباله‌ها درباره بازگشت یک قهرمان یا آدم‌بد هستند و شما باید داستانی به‌کل تازه درباره شخصیت محبوب‌تان بسازید. ما هم در واقع می‌خواهیم با این دنباله، دنیا را درگیر این مسأله نشان دهیم. به عبارت دیگر، دنیا ستاره فیلم خواهد بود و این مجموعه شرایط (این‌که باقی دنیا چه‌طور با این تراژدی آخرزمانی کنار آمده‌اند) نقطه جذاب کار ماست. اصلاً این همان موضوعی است که مرا دوباره به این پروژه برگرداند.»

  • پلی‌لیست