هنر و تجربه: آن‌هایی که در جست‌وجوی فیلم‌های بیش‌تری از یورگوس لانتیموس هستند که زشتی‌ها و پلیدی‌ها را به تصویر بکشند، لازم نیست خیلی صبر کنند.

کارگردان فیلم «سوگلی» (محبوب) که در اسکار بالاترین تعداد نامزدی را با ده رشته کسب کرده و از این حیث در کنار «روما» قرار گرفته است، برای پروژه جدیدش از «جمعیت: ۱۲۸۰» اثر جیم تامپسن اقتباس خواهد کرد. لانتیموس بجز نویسندگی و کارگردانی، تهیه‌کنندگی را هم با مشارکت سه کمپانی دیگر انجام خواهد داد.

لانتیموس مدتی هست که در زمره طرفداران این رمان قرار گرفته است؛ رمانی که البته پیش از این هم یک بار در سال ۱۹۸۱ مورد اقتباس قرار گرفت و برتران تاورنیه فیلم فرانسوی Coup de Torchon را بر اساس آن ساخت. ناگفته نماند که در سال ۲۰۱۲ اندرو دامینیک می‌خواست اقتباسی از این رمان را با بازی‌های وودی هارِلسِن و لئوناردو دی‌کاپریو کارگردانی کند.

هنوز بازیگری برای حضور در فیلم انتخاب نشده است و تاریخ نمایش عمومی آن هم مشخص نیست، اما بر اساس خبری از «ددلاین» که گفته فیلم برای کمپانی «ایمپِرِتیو انترتینمنت» در اولویت تولید قرار دارد و حسابی پیگیر آن است، این طور به نظر می‌رسد که به‌زودی تولید فیلم به جریان بیفتد.

  • پلی‌لیست