هنروتجربه: فیلم «بی صدا» به کارگردانی حسین شهابی این روها در سینماهای گروه «هنروتجربه» در حال اکران است.شهابی در گفت‌وگویی با خبرگزاری صبا درباره این فیلم، چگونگی شکل‌گیری ایده آن و وضعیت فیلم‌های تجربه‌گرا صحبت کرده‌است.

 حسین شهابی نویسنده، تهیه کننده و کارگردان فیلم سینمایی «بی صدا» درباره شکل‌گیری ایده و قصه این فیلم عنوان کرد:« هر فیلم‌سازی در کارنامه کاری‌اش یک فیلم شخصی دارد و این شاید همان فیلم شخصی من است. شخصی به این معنا که فیلم‌ساز دوست دارد، بدون توجه به مناسبات اکران و خوش آمد این و آن، شخصی‌ترین حرفش را بگوید و البته این فیلم‌ها همیشه با فراز و فروهای بسیاری همراه هستند. موضوع و محتوای اثر از اندیشه‌های فیلم‌ساز ریشه می‌گیرد و براساس همان اندیشه، فرم و منطق روایت خود را پیدا می‌کند. من بیشتر از روایت تکراری از اشتباه در روایت کردن می‌ترسم و البته زمانی که این ترس برطرف می‌شود، کار خودم را آغاز می‌کنم.»

این کارگردان درباره معیارهایش در انتخاب بازیگران فیلم سینمایی «بی صدا» توضیح داد:« این نقش‌ها بر اساس پارامترها و مشخصه‌هایشان به بازیگران سپرده شد که البته هر یک به دلایل متفاوتی بودند، اما همین‌قدر می‌توانم بگویم که هیچ انتخابی به هیچ دلیلی به من تحمیل نشده است، حتی اگر نتیجه کار به میزان انتظارم نبوده باشد.»
او هم‌چنین در ادامه این گفت‌وگو درباره اکران «هنروتجربه» و این که این گروه چقدر توانسته در سال‌های اخیر جای خود را میان مخاطبانش باز کند، گفت: «به نظرم همین که «هنروتجربه» علیرغم فشارهای گوناگون توانسته دوام بیاورد، نشان می‌دهد که مخاطبانش را پیدا کرده است. هر چند اکران‌های محدود هرگز برای تهیه کننده‌ها و فیلم‌سازان رضایت بخش نخواهد بود،  اما در این شرایط نامطلوب فرهنگی همه خوب می‌دانیم که اکران بسیاری از فیلم‌ها بدون مدد هنروتجربه ناممکن است.»
شهابی در پایان تاکید کرد:« آن عده ضدفرهنگی بخش دولتی و خصوصی که گمان می ‌کنند با به حاشیه راندن فیلم‌های انسانی یا تجربه‌گرا گور آنان را کنده‏‌اند باید بدانند که ما این را از قبل می‌دانیم و با علم به این موضوع، فیلم‌های خود را می سازیم. نبودن بهتر از بد بودن است!»