هنروتجربه:«وقت نهار» به همراه دو فیلم دیگر در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی بیلویت در آمریکا حضور دارد.

به گزارش صبا، این روزها جشنواره بین‌المللی بیلویت در ایالت ویسکانسین آمریکا با حضور سه فیلم «فراموشی» به کارگردانی فاطمه محمدی، «وقت ناهار» از علیرضا قاسمی و «حلزون» ساخته محمد توریوریان درحال برگزاری است.

«فراموشی» که نخستین تجربه کارگردانی فاطمه محمدی به حساب می‌آید روایتی از مشکلات دوران سالخوردگی است. زنی به نام مهربانو با بازی مریم بوبانی که تلاش می‌کند در غیاب فرزندان و نوه‌ها در کنار مشکلات زندگی با آلزایمر همسرش نیز دست و پنجه نرم کند.

«وقت نهار» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی علیرضا قاسمی که در بخش رقابتی فیلم کوتاه جشنواره کن نیز حضور داشت، ماجرای دختری نوجوان است که با جسد مادرش در پزشکی قانونی مواجه می‌شود. این فیلم پیش از این در سینماهای هنروتجربه به نمایش درآمده بود.

فیلم کوتاه «حلزون» نیز اثری از محمد توریوریان درباره سه جوان است که قصد دارند به طور غیرقانونی از مرز توسط قاچاقچیان انسان عبور کنند و خود را به کشور ترکیه برسانند، اما اعتقادات مذهبی قاچاقچیان مانع از این کار می‌شود.

در جشنواره بین‌المللی بیلویت سالانه بیش از ۲۵۰ فیلم‌ساز حضور دارند و بیش از ۱۰۰ فیلم مستقل بین‌المللی به نمایش درمی‌آید. دوره چهاردهم این جشنواره در سال ۲۰۱۹ از ۲۲ فوریه (۳ اسفند) آغاز شده است و تا سوم مارس (۱۲ اسفند) ادامه می‌یابد.