هنروتجربه:برگزیدگان یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران طی مراسمی معرفی شدند.

در بخش مسابقه سینمای ایران فیلم «روباه» به کارگردانی صادق جوادی و تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به دلیل هماهنگی کامل بین تمام بخش‌ها، کارگردانی خلاقانه و اقتباس هنرمندانه تندیس طلایی فیلم اول این بخش را از آن خود کرد. این فیلم پیش از این در جشنواره فیلم کوتاه تندیس هنروتجربه را از آن خود کرده‌بود.

در این مراسم هم‌چنین از اکبر عالمی هنرمند پیشکسوت انیمیشن ایران به پاس یک عمر تلاش برای ارتقا سینمای انیمیشن ایران تقدیر شد.اکبرعالمی پس از دریافت لوح قدردانی خود گفت:«خرم دل آنکه از تبارش ماند خلفی به یادگارش. این سکوت‌های من سکوت‌های معلمی است.این لوح سپاس را  امشب تقدیم می‌کنم به دکترنورالدین زرین کلک که وقتی ۲۷ سال داشتم او کاری کرد که کسوت معلمی را پوشیدم و دیدم این بهترین لباسی است که یک انسان می‌تواند در طول تاریخ بشریت به تن کند.»

برگزیدگان جشنواره پویا نمایی 

بخش مسابقه ایران
دیپلم افتخار جشنواره: حسام جواهری و احسان طاهری برای فیلم «سگی که مرض داشت»

دیپلم افتخار جشنواره: امیر هوشنگ معین کارگردان فیلم «گرگم و گله می برم»

دیپلم افتخار جشنواره: حمیدرضا بیات کارگردان فیلم «سارا»

تندیس برنزی فیلم سوم: فیلم «یال و کوپال» به کارگردانی شیوا صادق اسدی

تندیس نقره‌ای فیلم دوم: فیلم «گرگم و گله می برم» به کارگردانی امیر هوشنگ معین

تندیس طلایی فیلم اول: فیلم «روباه» به کارگردانی صادق جوادی

تندیس طلایی بهترین فیلم با موضوع کودک و نوجوان: فیلم «شب ترسناک لومو» به کارگردانی ساره شفیعی پور

تندیس طلایی بهترین اثر تلویزیونی: فیلم «این‌جوری بهتره» به کارگردانی شیوا ممتحن

تندیس طلایی بهترین اثر تبلیغی: فیلم «گازآپ» به کارگردانی امین حق شناس

تندیس نقره‌ای بهترین فیلم تجربی: فیلم «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا

تندیس نقره‌ای بهترین دستاورد فنی و هنری: فیلم «آقای گوزن» به کارگردانی مجتبی موسوی

تندیس طلایی بهترین فیلمنامه: علی زارع قنات و هادی سبحانیان نویسندگان فیلمنامه «چشم انداز خالی»

تندیس طلایی بهترین انیماتور (پویا نما): امیر هوشنگ معین کارگردان فیلم «گرگم و گله می برم»

تندیس طلایی بهترین فضاسازی: بهرام عظیمی و یاشار جعفرخانپور برای فیلم «سیم ششم»

تندیس طلایی بهترین موسیقی: بهنام معیریان برای آهنگسازی فیلم «روباه»

تندیس طلایی بهترین صداگذاری: آرش قاسمی برای صداگذاری فیلم «چشم انداز خالی»

تندیس طلایی بهترین اثر بلند: فیلم «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر

جایزه ویژه هیأت داوران: فیلم «خرده شده» به کارگردانی محسن رضاپور

جایزه «سیفژ»
تندیس طلایی: کاترینا فیلیپوا کارگردان فیلم «خرطوم دراز» از کشور روسیه

بخش بین‌الملل
دیپلم افتخار جشنواره: فیلم «بابابزرگ گراز دریایی» به کارگردانی لوکرس آندرا از کشور فرانسه

دیپلم افتخار جشنواره: فیلم «اواز پشه» به کارگردانی لوکاس ون برگ از کشور آلمان

دیپلم افتخار جشنواره: فیلم «بهترین دوست» از کشور فرانسه

تندیس برنزی فیلم سوم: فیلم «پیرامون» به کارگردانی دیوید دسو از کشور فرانسه

تندیس نقره‌ای فیلم دوم: فیلم «گرگم و گله می برم» به کارگردانی امیر هوشنگ معین از کشور ایران

تندیس طلایی فیلم اول: فیلم «این کیک شگفت انگیز» از کشورهای بلژیک، فرانسه و هلند

تندیس طلایی بهترین فیلم با موضوع کودک و نوجوان: فیلم «چهل تیکه» از کشور آلمان

تندیس طلایی بهترین اثر دانشجویی: فیلم «بز کوچولوی من» به کارگردانی توموکی میساتو از کشور ژاپن

تندیس طلایی بهترین اثر تلویزیونی: فیلم «هزار افسان زال و سیمرغ» به کارگردانی اصغر صفار و عباس جلالی یکتا از ایران

تندیس طلایی بهترین اثر تجربی: فیلم «نه روش برای طراحی شخصیت» به کارگردانی ساشا اسورسکی از کشور روسیه

تندیس طلایی بهترین اثر بلند: فیلم «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر از کشور ایران

تندیس نقره‌ای بهترین دستاورد فنی و هنری: فیلم «مرگ اتفاقی و مبارک» به کارگردانی سرگئی نگولیچی از کشور رومانی

جایزه ویژه هیأت داوران بخش بین الملل: فیلم «دختر شرور» به کارگردانی آیچی کارتال از کشورهای ترکیه و فرانسه