هنروتجربه:نشان جشنواره بیگ‌اسکای آمریکا به محمدرضا وطن دوست کارگردان «لوتوس» رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، نشان شانزدهمین جشنواره «بیگ‌اسکای» BIG SKY آمریکا توسط محمدمهدی طباطبایی نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به محمدرضا وطن‌دوست تهیه‌کننده و کارگردان فیلم مستند «لوتوس» اهدا شد. «لوتوس» که یکی از آثار منتخب بخش مسابقه Mini-Doc بیگ اسکای بود، در آئین پایانی این رویداد موفق به کسب جایزه نگاه هنری از این جشنواره  شد اما به دلیل صادر نشدن ویزا، محمدرضا وطن‌دوست امکان حضور در جشنواره را پیدا نکرد و جایزه او به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ارسال شد.

در بیانیه هیأت داوران این جشنواره درباره جایزه فیلم «لوتوس»آمده بود: «ما تصمیم گرفتیم جایزه نگاه هنری را به فیلمی بدهیم که چیره‌دستی و هنر در آن متمایز بود. به خاطر به کارگیری کنترل‌شده و عمدی گام فیلم، نور طبیعی و میزانسن، تمرکز منظم روی مأموریت جان‌فرسا و منحصر به فرد یک زن و همچنین بُن‌مایه‌های ذهنی خلاقانه سرشار از سمبولیسم و احساس، این جایزه را به «لوتوس» تقدیم می‌کنیم.»

در این مستند داستانی، زندگی پیرزنی را می‌بینیم که ۱۲ سال در انتظار مجوز ورود به جزیره نشسته است تا به دیدار تنها ساکن آن برود…

شانزدهمین دوره جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا در تاریخ ۱۵ تا ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ برابر با ۲۶ بهمن تا ۵ اسفند ۱۳۹۷ در شهر کوهستانی میسولا، ایالت مونتانا آمریکا برگزار شد.