هنر و تجربه: دیوید فینچر بی‌تردید از آن دست فیلم‌سازانی است که می‌تواند از پس ساخت هر فیلم یا مجموعه تلویزیونی‌ای برآید؛ و حتی می‌تواند یک آگهی تبلیغاتی برای غذای حیوانات خانگی بسازد و سینمادوستان سبکش را تحلیل کنند!

اما در دنیای فیلم‌سازی این روزها که مالتی‌پلکس‌ها به قلمروی حکمرانی ابرقهرمان‌ها بدل شده‌اند، این طور به نظر می‌رسد که برای دستیابی به بودجه‌های ویژه، کارگردانان باید در بلاک‌باسترهای خود قدرت‌های برتر و فرازمینی را به کار بگیرند. از این رو عجیب هم نیست که دیوید فینچر در گفت‌وگوی تازه‌اش در جشنواره SXSW گفته است که کاملاً آماده ساخت یک فیلم ابرقهرمانی است اما با شرایط خاص خودش.

فینچر که برای تبلیغ مجموعه انیمیشن تازه‌اش برای نتفلیکس با عنوان «عشق مرگ به‌علاوه روبات‌ها» در این رویداد سینمایی حاضر شده است، در بخشی از حرف‌هایش در مورد شرایط مورد نظرش گفت: «نمی‌خواهم استودیوها به من بگویند برو و داستانی را درباره فلان شخصیت ابرقهرمان بیاور. در واقع نمی‌خواهم بروم و داستانی را درباره یک ایده، شنل، یونیفورم یا نقاب از پیش موجود سرهم کنم و آن را بسازم.»

اما تیم میلر دوست و همکار دیوید فینچر در پروژه «عشق مرگ به‌علاوه روبات‌ها» به‌شخصه فکر می‌کند که او هرگز چنین کاری نخواهد کرد: «…چون وقتی داشتم «ددپول» را می‌ساختم مرا با جوک‌ها و شوخی‌های ابرقهرمانی ویران کرده بود!» فینچر و میلر یک دهه پیش با هم آشنا شده بودند و مدت‌ها بود که می‌خواستند در پروژه‌ای با هم کار کنند.

نتفلیکس نمایش مجموعه جُنگی «عشق مرگ به‌علاوه روبات‌ها» را از دو روز دیگر یعنی ۱۵ مارس (۲۴ اسفند) آغاز می‌کند.

  • پلی‌لیست