هنر و تجربه: اولین پیش‌پرده رسمی فیلم «علاءالدین» محصول کمپانی دیزنی هم منتشر شد تا علاقه‌مندان کم‌کم خودشان را برای این تجربه متفاوت کارنامه گای ریچی کارگردان آماده کنند؛ آن هم با یک ویل اسمیت متفاوت!

«علاءالدین» جدیدترین فیلمی است که دیزنی بر اساس کارتون‌های کلاسیک و محبوب خود تولید کرده است و همان طور که می‌دانید در سال‌های اخیر نمونه‌های متعددی از آن‌ها ساخته شده‌اند و حتی فیلم‌های بیش‌تری هم در دست تولید هستند. پیش از این «سیندرلا»، «دیو و دلبر» و «کتاب جنگل» را دیده‌ایم و امسال قرارست علاوه بر «علاءالدین» بازسازی زنده کارتون‌های «دامبو» و «شیر شاه» هم روی پرده سینماها بروند.

اما در سراسر این پیش‌پرده از «علاءالدین» می‌توانید ردِ گای ریچی را ببینید که با فیلم‌های متفاوتش به‌خصوص «قاپ‌زنی» و سبک فیلم‌سازی پرجنب‌وجوشش شناخته می‌شود. نقش اصلی فیلم را بازیگری به‌نسبت تازه‌وارد به نام مینا مسعود بازی کرده است و داستان درباره مأموریت او برای یافتن یک چراغ جادو به خواستِ جعفر بدسیرت (ماروان کِنزاری) است. چراغ جادو، حاوی غولی به نام جینی (همان «جِن» خودمان!) است که سه آرزوی علاءالدین را برآورده خواهد کرد.

«علاءالدین» از ۲۴ مه (۳ خرداد) به صورت گسترده در سینماها روی پرده خواهد رفت. در ضمن ترانه‌های کارتون اریژینال دیزنی هم در این فیلم شنیده خواهند شد، البته به‌علاوه قطعه‌های جدیدی از ترانه‌سراهای «لالا لند» یعنی بِنجی پاسِک و جاستین پل.

  • ایندی‌وایر