هنروتجربه:در روزهای پایانی سال زمزمه افزایش قیمت بلیت‌های سینما شنیده‌می‌شود.اتفاقی که تعدادی از کارشناسان در شرایط کنونی آن را به نفع سینما نمی‌دانند و برخی هم به تاثیر آن بر افزایش هزینه‌های تولید اشاره دارند و البته سینماداران و تهیه‌کنندگان هم افزایش هزینه‌ها را دلیل منطقی برای افزایش قیمت بلیت سینما عنوان می‌کنند.به‌ویژه که شورای صنفی نمایش برای سال ۹۷ نیز تصمیم به افزایش قیمت بلیت سینماها به ۲۰ هزار تومان داشت که این امر با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه عملی نشد، هرچند قیمت بلیت برای سینماهای درجه یک به ۱۵ هزار تومان رسید.

در واقع همزمان با اعلام فیلم‌های اکران نوروز ۹۸ و ترکیب نهایی سرگروه‌های سینمایی در هفته‌ای که گذشت، افزایش قیمت بلیت سینماها در سال ۹۸ هم در دستور کار قرار گرفت. طبق آخرین اخبار و به نقل از علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران، هنوز شورای صنفی نمایش به نتیجه قطعی در این زمینه نرسیده‌است. البته او امکان افزایش حداقلی بلیت سینماها را رد نکرده اما نتیجه قطعی در این زمینه روز را به جلسه روز دوشنبه(۲۷ اسفند) موکول کرده‌است.

در این میان محسن امیر یوسفی رئیس شورای مرکزی کانون کارگردان‌ها که این روزها  «آشغال‌های دوست داشتنی» را برپرده سینما دارد، در یادداشتی کوتاه که خبرگزاری ایسنا منتشر کرده،افزایش قیمت بلیت سینما در آستانه سال نو را اتفاق خوبی ندانسته‌است.

محسن امیر یوسفی می‌نویسد: «بالارفتن هزینه‌های تولید فیلم و هزینه نگهداری سینماها شرایط سختی برای همکاران تهیه کننده و سینمادار به وجود آورده است ولی مطمئن هستم این دوستان هم نگران وضعیت ناهنجار اقتصادی مردم هستند. افزایش قیمت بلیت سینما اگر با کارشناسی شرایط اقتصادی نباشد می‌تواند به ریزش مخاطب منجر شود. کلیت مخاطبین سینما با مخاطب تئاتر یا کنسرت فرق دارند و سینما باید همیشه در کنار مخاطبینش باشد که ترکیبی از گروه‌های مختلف مردم هستند. از شواهد پیداست که سال ۹۸ سال اقتصادی سختی است و باید تلاش کنیم در این سال سینما همچنان ارزان‌ترین سرگرمی جمعی برای مردم باشد.»