هنر و تجربه: هونگ سانگ‌سو، فیلم‌ساز پرکار و مؤلف کره‌ای، با بیست‌ودومین فیلمش «گرَس» برگشته است که پنجمین همکاری متوالی او با کیم مین‌هی هم هست.

مین‌هی که احتمالاً بیش‌تر با بازی در «ندیمه» برای عموم شناخته می‌شود، در زندگی واقعی هم با سانگ‌سو همراه است و سال گذشته در فیلم قبلی او با نام «هتل کنار رودخانه» هم بازی کرده بود. اما «گرس» / Grass فیلمی سیاه‌وسفید و ۶۶ دقیقه‌ای است که پس از اولین نمایش جهانی‌اش در جشنواره برلین ۲۰۱۸ در جشنواره‌های مختلفی از جمله بوسان و نیویورک روی پرده رفت. پیش‌پرده فیلم به‌تازگی در فضای مجازی منتشر شده و قرار است از نوزده آوریل (سی فروردین) به همت «سینما گاید» در نیویورک به نمایش درآید.

آریوم در گوشه یک کافه کوچک نشسته است و در لپ‌تاپ خود چیزی را تایپ می‌کند. سایر مشتری‌ها در میزهای دور و بر درباره ماجراها و داستان‌های زندگی خودشان می‌گویند؛ زوج جوانی تهمت‌های جدی‌ای به هم می‌زنند، پیرمردی می‌کوشد رابطه عاطفی‌ای را با یک زن جوان شکل بدهد و فیلم‌ساز خودشیفته‌ای روی پروژه بعدی خود کار می‌کند. آیا آریوم حرف‌ها و ماجراهایی را تایپ می‌کند که می‌شنود؟ یا آن‌چه را که پیش از این نوشته است می‌شنود؟ درام‌های درون کافه سروشکل می‌گیرند و کامل می‌شوند، در حالی که گیاهان و درختان بیرون بزرگ‌تر می‌شوند و زمان سپری می‌شود.

  • ایندی‌وایر